Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia Powiatu Płońskiego

  • 16.10.2018, 11:54 (aktualizacja 16.10.2018, 15:50)
  • Katarzyna Rólka
Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia Powiatu Płońskiego fot. Katarzyna Rólka
20-lecie Powiatu Płońskiego to okrągła rocznica, która skłania do przemyśleń i podsumowań minionego czasu. Okazją do tego był Koncert Jubileuszowy.

Koncert Jubileuszowy odbył się w poniedziałek, 15 października w sali widowiskowo-kinowej płońskiego MCK-u. Poprowadzili go: Andrzej Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego i Anna Dumińska Kierska – Wicestarosta.

Podczas uroczystości została przypomniana historia Powiatu Płońskiego przez okres jego 20-stu lat. Jej zarys  w pigułce przytoczył pierwszy Starosta Płoński – Kazimierz Dąbkowski.

Czek na około 5,5 milionowe dofinansowanie podpisali podczas uroczystości: Marszałek Adam Struzik, Starosta Powiatu Płońskiego – Andrzej Stolpa, Wicestarosta Anna Dumińska-Kierska, z-ca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania  Programów Unijnych Elżbieta Szymanik i dyrektor płońskiego szpitala Paweł Obermeyer.

Nie zabrakło nagród i gratulacji. Miedzy innymi honorowani zostali radni powiatu płońskiego z wszystkich pięciu kadencji. Przyznano także prestiżowe medale Pro Masovia, które wręczył Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik.

W części artystycznej wystąpili płońscy artyści: Waldek Okrasa, Kryspin Dawidko, Sylwia Mękarska, Kinga Winczewska, Alan Cyprysiak, Karol Pisarski, Żaneta Domańska oraz Marzena Kunicka. Ponadto nie zabrakło scenek teatralnych w wykonaniu Anny Miki i Pawła Ptaszkiewicza, którzy rozbawili przybyłych gości.

 

 

 

Katarzyna Rólka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe