Zimowe utrzymanie dróg powiatowych - komunikat Starostwa Powiatowego

  • 1.12.2017, 10:05
Zimowe utrzymanie dróg powiatowych - komunikat Starostwa Powiatowego redakcja
W związku z obfitymi opadami śniegu w ostatniej dobie, Starosto Powiatowe w Płońsku wydało komunikat informacyjny dotyczący działań podejmowanych w celu utrzymania dobrego stanu dróg dla bezpieczeństwa kierowców. Publikujemy jego treść:

"Podczas zimowego utrzymania dróg 2017/2018 dyżury będą pełnić kierownicy poszczególnych Obwodów Drogowych w Płońsku i w Raciążu oraz inni wyznaczeni pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Płońsku.
W pierwszej kolejności odśnieżane są ulice powiatowe w mieście Płońsku i Raciążu oraz w terenie pozamiejskim drogi: Ojrzeń - Nowe Miasto, Płońsk - Raciąż.
Wyżej wymienione drogi zostały przyporządkowane do 4 standardu zimowego utrzymania dróg. W ramach tego standardu uszorstniona będzie nawierzchnia na ulicach w mieście Płońsk i Raciąż, na drodze Płońsk – Raciąż, w m. Baboszewo i m. Mystkowo, na skrzyżowaniu z linią kolejową oraz w miejscach z ograniczeniem prędkości, a także na drodze Ojrzeń - Nowe Miasto i w m. Nowe Miasto.
Pozostałe drogi powiatowe utrzymywane będą w przejezdności, a jezdnia będzie posypywana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.
Do dyspozycji poszczególnych Obwodów Drogowych są:
- posypywarko- piaskarki z pługami odśnieżnymi,
- samochodowe pługi odśnieżne,
- ciągnikowe pługi odśnieżne,
- koparko-ładowarki samowyładowcze.
W miejscach trudno dostępnych odśnieżanie będzie się odbywać ręcznie.
Prace zimowego utrzymania dróg w poszczególnych obwodach będą wykonywać pracownicy /kierowcy, operatorzy, robotnicy/ zatrudnieni w PZD oraz pracownicy zatrudnieni na sprzęcie wynajmowanym.
Kierowanie pracami zimowego utrzymania i nadzór nad nimi wykonywane będą zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem:
- w dni powszechne w godz. 4:00 - 7:00
- w godz. 7:00 - 15:00 kierowaniem prac zimowego utrzymania zajmować się będą pracownicy obwodów w ramach zadanych obowiązków służbowych.
- w dni ustawowo wolne od pracy zimowe utrzymanie dróg będzie prowadzone w godzinach 4:00 - 12:00 z możliwością przedłużenia o czas podjęcia i wykonywania akcji zimowej."

INFO ZA powiat-plonski.pl

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodak
Rodak 1.12.2017, 13:35
A wczoraj nikt *** przez cały dzień nie ruszył

Pozostałe