W poniedziałek, 27 października, Płońsk gościł Ambasadora Ukrainy, Wasyla Bodnara, który przybył z wizytą współpracy oraz wsparcia. Nie tylko spotkał się on z Burmistrzem, Andrzejem Pietrasikiem, ale także nadał bardzo symboliczne znaczenie wizytującemu wydarzeniu, inaugurując ukraińską półkę z książkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W chwili obecnej miasto włącza się w działania na rzecz dzieci z Ukrainy, które otrzymują wsparcie psychologiczne w Płońsku.
Ambasador Bodnar rozpoczął swoją wizytę od spotkania w Urzędzie Miejskim, gdzie rozmawiał z samorządowcami oraz pięćdziesięcioosobową grupą dzieci z Charkowa. Dzieci te przybyły do Płońska, jak zaznaczył Ambasador, w celu rehabilitacji psychologicznej, co jest istotnym wsparciem w trudnym dla nich czasie. Projekt ten zrealizowany jest dzięki Fundacji SiePomaga oraz Stowarzyszeniu Idziemy Na Spacer, które w partnerstwie z Miastem Płońsk oferują ośrodek w Goszczycach dla potrzebujących.
Podczas wizyty, Ambasador złożył symbole podziękowania dla organizatorów, podkreślając znaczenie działalności mającej na celu pomoc Ukrainie. Grupa z Charkowa, w ramach wdzięczności za okazaną gościnność, zademonstrowała wzruszający program artystyczny. W ramach wsparcia dla ukraińskiej społeczności w Płońsku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej uruchomiono również ukraińską półkę z książkami, w ramach inicjatywy Pierwszej Damy Ukrainy, Ołeny Zełenskiej. Warto dodać, że Płońsk aktywnie wspiera Ukrainę od początku wojny, skutkując wysłaniem aż 95 transportów z pomocą humanitarną do tego kraju.
Źródło: Urząd Miasta Płońsk
Oceń: Wizyta Ambasadora Ukrainy w Płońsku i inauguracja ukraińskiej półki z książkami
Zobacz Także


