Finasteryd jako sposób na łysienie androgenowe u mężczyzn

  • 22.12.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Finasteryd jako sposób na łysienie androgenowe u mężczyzn
Łysienie jest powszechnym problemem wśród mężczyzn. Zazwyczaj wynika z łysienia androgenowego. Jak można zapobiegać temu problemowi? Jednym ze sposobów jest stosowanie finasterydu. Kilka bardzo podstawowych informacji na temat kuracji finasterydem przedstawiono w niniejszym artykule. Niemniej jednak należy odnotować, że rozpoczęcie leczenia powinno być najpierw skonsultowane z lekarzem trychologiem.

Jak zapobiegać łysieniu?

Łysienie u mężczyzn zazwyczaj jest spowodowane hormonem DHTodpowiada on między innymi za różnicowanie męskich narządów rozrodczych, jednocześnie ma bardzo istotny wpływ na owłosienie ciała u obu płci. Wysoki poziom dihydrotestosteronu prowadzi do łysienia androgenowego (zazwyczaj w postaci łysienia skroni oraz czubka głowy). Znając poziom tego hormonu można szybciej zacząć działania leczące, zanim stężenie DHT przyniesie widoczne gołym okiem skutki w postaci nadmiernego wypadania włosów. 

Podstawą profilaktycznego zapobiegania łysieniu jest odpowiednia higiena oraz dieta bogata w witaminy. Poza tym, warto zadbać o unikanie kosmetyków, które mogą nadmiernie obciążać włosy. Gdy jednak profilaktyka nie wystarcza i jest ryzyko, że wypadanie włosów będzie miało zbyt obfity charakter warto zainteresować się stosowaniem środków farmakologicznych a w kolejnym kroku pozostaje jeszcze przeszczep. Popularne środki to Finasteryd, minoxidil oraz wyciąg z palmy sabałowej. Poniżej przedstawiamy często wybierane rozwiązanie jakim jest finasteryd. 

Finasteryd jako sposób na leczenie łysienia androgenowego

Jeśli ten problem dopiero zaczął Cię dotykać, jest jeszcze duża szansa by zdąży – w tym wypadku zazwyczaj stosowane jest leczenie farmakologiczne oraz przejście na odpowiednie kosmetyki, które nie obciążają włosów. Praktyka pokazuje, że często stosowany jest pomocny finasteryd. Finasteryd przyjmuje się w sposób doustny, odpowiednia terapia powoduje zmniejszenie wydzielania hormonu DHT w skórze głowy, co ogranicza miniaturyzację mieszków włosowych, hamując proces łysienia. Terapia finasterydem ukierunkowana na przeciwdziałanie nadmiernemu wypadaniu włosów nie powinna być krótsza niż 3 miesiące. Efekt działania polegający na zmniejszeniu stężenia DHT utrzymuje się 24 godziny, dlatego tak ważne jest, aby przyjmować go regularnie w formie terapii kilku miesięcznej (oczywiście po konsultacji ze specjalistą). Metabolizm finasterydu zachodzi w wątrobie, wydalany jest z kałem i moczem. Dobrą informacją jest to, że pokarm nie wpływa na wchłanianie leku, dzięki czemu nie ma obowiązku przestrzegania konkretnej, ścisłej diety, aby uzyskać zamierzony efekt.

Podsumowując, finasteryd to godne rozważenia rozwiązania, jednak rozpoczęcie przyjmowania finasterydu powinno być najpierw skonsultowane z trychologiem.

Źródło zdjęcia:

docent / Shutterstock.com

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: