Lustro na wymiar, czyli nowy wymiar lustra

  • 03.08.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Lustro na wymiar, czyli nowy wymiar lustra
Lustro to przedmiot, którego nie może zabraknąć w naszych domach. Jednak od kilku lat coraz popularniejsze stają się lustra na wymiar, które możemy nazwać „nową odsłoną lustra”. Sprawdźmy, czym one są.

Długa historia lustra

Historia zwierciadeł jest niemal tak stara, jak historia człowieka. Pierwsze lustra powstały jeszcze w epoce paleolitu. Były to szlifowane kamienie, w których praczłowiek oglądał swoje odbicie. Z biegiem czasu nasi przodkowie zaczęli doskonalić produkcję luster. Starożytni używali zwierciadeł z polerowanych metali (srebro, ołów, brąz), choć Rzymianie już w I wieku naszej ery odkryli sposób na wytwarzanie szklanych luster. Niestety, ta technologia się nie przyjęła i została zapomniana na kilkaset lat. Dopiero w okolicach XIII wieku lustra ze szkła wróciły do Europy za sprawą muzułmanów, którzy zamieszkiwali tereny dzisiejszej Hiszpanii. To właśnie stamtąd trafiły one do pozostałych krajów Starego Kontynentu. Przez następne pół tysiąca lat lustra były wykonywane przy wykorzystaniu m.in. rtęci. Dopiero w połowie XIX wieku zastąpiono ją ołowiem, zaś od niedawna przepisy zakazują stosowania tego pierwiastka chemicznego.

Lustro na wymiar – nowe lustro?

Od pewnego czasu na rynku dostępne są lustra na wymiar. Czym one są? To nic innego jak zwykłe, klasyczne lustro, ale w całości spersonalizowane. Zacznijmy od najważniejszego, czyli wymiaru. Chcemy, by nasze lustro miało 56,9 centymetra długości i 45,1 centymetra szerokości? Nie ma problemu. Ustalenie własnych wymiarów to największa zaleta luster na wymiar, ale nie jedyna. Oprócz tego możemy również wybrać, jaki chcemy mieć kolor tafli lustra. W zależności od tego, gdzie je kupimy, możemy wybierać spośród kilku kolorów. Jednak najciekawszą opcją personalizacji jest dobór ramy. W sklepach z lustrami większość z nich jest identyczna. Kupując lustro na wymiar mamy do dyspozycji kilkadziesiąt, a nawet kilkaset różnych modeli ram. Taki wybór zadowoli każdego.

Gdzie kupić?

Lustro na wymiar to produkt robiony na zamówienie. Dlatego nie kupimy go w zwykłej budowlanej sieciówce. Najlepiej zobacz je w internecie. W sieci bez problemu znajdziesz firmę, która zajmuje się produkcją luster na wymiar. Najlepiej zrobisz, jeżeli wpiszesz w przeglądarkę hasło „lustro na wymiar”. Od razu wyświetli ci się długa lista stron internetowych, na których znajdziesz pożądany produkt. Różni producenci oferują różne ceny oraz asortyment, dlatego przygotuj się na to, że w internecie spędzisz kilka godzin na poszukiwaniu idealnego lustra.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: