Zawody spinningowe w Nowym Mieście

  • 04.10.2018, 12:18
  • Katarzyna Rólka
Zawody spinningowe w Nowym Mieście fot. zbiory koła
W ostatnią niedzielę września w Nowym Mieście nad zalewem odbyły się zawody spinningowe. Zgromadziły młodszych i starszych wędkarzy.

Wędkarstwo spinningowe jest niezwykle popularne wśród wędkarzy. Przemawia za tym łatwość techniki oraz jej uniwersalność. Spinningowanie może  być tylko wtedy efektowne, gdy zarzuca się szybko, celnie i pewnie.

Miniona niedziela, 30 września zgromadziła nad zalewem nowomiejskim miłośników wędkarstwa. Tego dnia 21 zawodników spotkało się na finałowej II turze spinningowych Mistrzostw Koła Wędkarskiego. Razem z juniorami byli także ich rodzice, kibice, więc było wszystkich ponad 30 osób. Seniorzy rozpoczęli połów o godz. 8.00, juniorzy zaś o 9.30. Ryby nie chciały w tym dniu  ,,współpracować” zapewne przez przenikliwe światło. Po zakończeniu zawodów nadeszła pora na podsumowanie wyników i nagrodzenia zwycięzców. Spinningowym Mistrzem Koła Juniorów w 2018 roku został Maciej Jastrzębski, otrzymując puchar, okolicznościowy dyplom oraz spinningową wędkę. Spinningowym Mistrzem Koła Seniorów w 2018 roku został Juliusz Wardzyński, I Wicemistrzem -  Marek Charzyński, II Wicemistrzem – Łukasz Stolarski. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Taka impreza jest z pewnością mocną marką nowomiejskiego rejonu.

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Mieście za naszym pośrednictwem pragnie podziękować  Wójtowi Gminy Nowe Miasto- Sławomirowi Zalewskiemu oraz Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Pawłowi Obermeyerowi  za wspieranie wędkarzy w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego i pracy z dziećmi oraz młodzieżą.

 

Katarzyna Rólka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe