Plac zabaw w Poczerninie już otwarty!

  • 28.06.2022, 18:49 (aktualizacja 05.08.2022, 17:59)
Plac zabaw w Poczerninie już otwarty! Fot. zbiory LGD-PM Płońsk
W dniu 23 czerwca 2022 r. Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze wraz z Gminą Płońsk oficjalnie otworzyły plac zabaw „Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne Skrzatolandia” w Poczerninie.

Tuż po uroczystym otwarciu i przecięciu wstęgi, na placu zawitały dzieci, które z radością korzystały ze wszystkich dostępnych urządzeń tj. linarium, bocianiego gniazda, piaskownicy, zestawu zabawowego z wbudowaną zjeżdżalnią, bujaków. Plac zabaw został również wyposażony w tablicę edukacyjną (Ekosystem łąki) oraz fotościankę.

Lokalna Grupa Działania –Przyjazne Mazowsze zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Największym zainteresowaniem cieszyła się chusta animacyjna, wyścigi w workach, gra Zgadnij, co to?,gra w klasy, rzut do celu itp.

Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez LGD- Przyjazne Mazowsze i Gminę Płońsk.W ramach projektu współpracy pt. „Centrum Edukacyjno – Rekreacyjne Skrzatolandia” powstało w gminach powiatu płońskiego 11 placów zabaw. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW 2014-2020. Liderem projektu jest LGD - Przyjazne Mazowsze, natomiast jej partnerem LGD „Kurpsie Razem”.

Do tej pory otwarcia placów zabaw dokonano w Kołozębiu (Miasto i Gmina Sochocin), Nowym Mieście, Królewie (Gmina Joniec), Poczerninie (Gmina Płońsk). Otwarcie kolejnych siedmiu placów zabaw nastąpi po uzgodnieniu terminów z przedstawicielami gmin.

Podobne miejsca do rekreacji dla najmłodszych powstały również w Baboszewie, Cieciersku (Gmina Raciąż),  Grodźcu (Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą), Sieklukach (Gmina Dzierzążnia), Słotwinie (Gmina Załuski), Strzembowie (Gmina Naruszewo), Raciążu.

 

RED.

FOT. ZBIORY LGD-PM PŁOŃSK

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe