„Dotknij Panie mego serca…”, czyli rekolekcje wielkopostne w płońskiej SP3

  • 15.03.2022, 17:51 (aktualizacja 18.03.2022, 10:55)
„Dotknij Panie mego serca…”, czyli rekolekcje wielkopostne w płońskiej… Fot. zbiory SP3 Płońsk
14 marca 2022 r. dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku był czasem modlitwy, rozmów, wspólnego rozumienia wiary. Tego dnia młodzież z dziecięcą radością podczas rekolekcji wielkopostnych wyszła na spotkanie Bożej obecności, która zawsze przemienia ludzkie serca.

To ważne wydarzenie dla płońskiej „Trójki” swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście: proboszcz Parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku ksiądz Tomasz Markowicz oraz ksiądz Mateusz Stępka, a także Arkadiusz Szulc, kierownik artystyczny Zespołu „Sanctus”.

 W czasie  rekolekcyjnych warsztatów dzieci w klasach wykonywały prace plastyczne do czternastu stacji „Drogi Krzyżowej Pana Jezusa”, które będą zaprezentowane w Parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku.

Praca w grupach była  dla uczniów okazją do wykazania się talentami, kreatywnością, pomysłowością, współpracą w grupie, ale też osobistą refleksją i koleżeńską rozmową. Idąc z Panem Jezusem „Szkolną Drogą Krzyżową” w zadumie i skupieniu, młodzież łączyła z dziecięcą miłością  Jego Krzyż z krzyżami własnego życia, w którym nie mało zmartwienia, kłopotów i trosk.

Po kreatywnej współpracy uczniowie płońskiej „Trójki” uczestniczyli w rekolekcyjnym koncercie Zespołu „Sanctus”, zaproszonego do szkoły z inicjatywy Księdza Tomasza Markowicza. Warto wspomnieć, że „Sanctus” to zespół chrześcijański koncentrujący, zarówno w całej Polsce, a także w Europie na różnych spotkaniach ewangelizacyjnych. Koncert ubogacały treści przekazywane przez księdza proboszcza Tomasza Markowicza, który zastosował doświadczenie praktyczne pokazujące dzieciom, że wiara ma swój smak. Nawiązując do tego doświadczenia, ksiądz Mateusz Stępka przybliżył uczniom nowoczesną wersję przypowieści  o synu marnotrawnym.

Na zakończenie koncertu  dyrektor placówki Teodozja Gorlewska w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała gościom za „podróż w głąb duszy…”.

Dla  wszystkich uczniów była to przede wszystkim wartościowa lekcja z modlitewnym przesłaniem w tych trudnych czasach.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. ZBIORY SP3

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pielgrzym.
Pielgrzym. 13.04.2022, 18:20
Linia programowa ministra Czarnka w praktyce.

Pozostałe