Płońsk pomaga Ukrainie

  • 01.03.2022, 09:01 (aktualizacja 18.03.2022, 09:03)
Płońsk pomaga Ukrainie Fot. UM Płońsk
Burmistrz Andrzej Pietrasik powołał Miejski Zespół Pomocy Ukrainie. W jego działalność zostały włączone wszystkie miejskie jednostki, a także Ochotnicza Straż Pożarna Płońsk.

Jak pomagamy?

- jesteśmy w trakcie przygotowania ośrodka w Goszczycach, do którego po uzyskaniu zgody Wojewody Mazowieckiego będziemy mogli przyjąć 11 rodzin.

- prowadzimy zbiórkę darów w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie i w Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku, szkołach podstawowych i przedszkolach - w godzinach pracy tych instytucji. Przyjmujemy:

- żywność o długim terminie przydatności

- środki czystości

- środki higieniczne

- leki przeciwbólowe dostępne bez recepty

- środki chemiczne

- nie zbieramy używanych ubrań

- zwróciliśmy się do Rady Seniorów Miasta Płońska o pomoc wolontariacką przy zbiórce.

- tworzymy bazę lokalową, prosimy osoby gotowe udostępnić swoje lokale w Płońsku o kontakt mailowy [email protected] lub tel. 23 663 13 27 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego).

- wykorzystamy samochody służbowe oraz pomoc strażaków z OSP przy zbiórce i dyslokacji.

- jesteśmy przygotowani na sytuację ekstremalną, gdyby do Płońska dotarło bardzo dużo uchodźców - hala sportowa MCSiR, hale sportowe w szkołach, łóżka polowe.

- Punkt Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przygotowuje ewentualną pomoc psychologiczną dla uchodźców.

Uwaga! Na tę chwilę państwo polskie nie przewiduje wsparcia finansowego dla osób, które udostępnią swoje mieszkania i domy uchodźcom.

 

INFO. ZA UM PŁOŃSK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe