Niebezpieczne zachowanie kierowcy w Płońsku!

  • 16.02.2022, 11:18 (aktualizacja 01.03.2022, 09:16)
Niebezpieczne zachowanie kierowcy w Płońsku! Fot. zbiory KPP Płońsk
Niecierpliwy i pozbawiony zdrowego rozsądku kierowca audi pędząc drogą zjechał na chodnik, na którym kilka sekund wcześniej znajdowała się kobieta z dzieckiem. Jego wyczyny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. 24-letni pirat drogowy za niebezpieczną jazdę otrzymał 3 tys. zł mandatu i 10 pkt karnych.

Kilka dni temu policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej jazdy kierowcy audi, który pędząc ul. Warszawską w Płońsku zjechał na chodnik. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z miejskiego monitoringu, gdzie widać jak kierujący autem mężczyzna, z dużą prędkością zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik po lewej stronie. Na chodniku kilka sekund wcześniej znajdowała się kobieta z małym dzieckiem. Mężczyzna wykazał się wyjątkowo bezmyślnym zachowaniem. Nie pomyślał o tym, że mógł doprowadzić do tragedii.

Policjanci szybko ustalili właściciela auta, a zarazem kierowcę. Okazał się nim 24-letni płońszczanin, dostawca posiłków. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Za niebezpieczną jazdę i popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali go mandatami w kwocie 3 tys zł. i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od jego pojazdu, z uwagi na zły stan techniczny auta i zakazali dalszej jazdy.

Widząc niebezpieczną jazdę kierowców, nie bójmy się reagować i zawiadomić Policję. Ważne jest, aby docierać do „piratów drogowych” i wyciągać wobec nich konsekwencje. Wspólna troska poparta realnymi działaniami z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

Info. za kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe