Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku poleca

  • 17.01.2022, 16:48
Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku poleca
Dziś chcielibyśmy polecić książkę do wspólnego czytania z dziećmi „12 dziecięcych wyzwań : polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami”.

Bycie rodzicem to trudne zadanie. Nikt nie kończy kursów z rodzicielstwa. Żadne lekcje wychowania do życia w rodzinie nie uczą jak wychować dziecko na dobrego, wrażliwego i lubianego człowieka, radzącego sobie z trudnościami. Dziecko najwięcej uczy się obserwując nas, rodziców i naśladując nasze postępowanie. A wzorce rodzinne bywają różne i mimo, że każdy chce dla swojego dziecka, jak najlepiej, to nie zawsze się to udaje. Powielając zachowania wyniesione z domu, przekazujemy je naszym dzieciom. Świadomy rodzic stara się nie powtarzać błędów rodziców, próbuje korygować złe wzorce, jakich doświadczył w dzieciństwie, ale nie jest to łatwe. Tym bardziej, gdy niektórych zachowań nie uważamy za błąd. Bo czyż troska i opiekuńczość jest zła? Oczywiście, że nie. Jest nawet pożądana, ale należy, wraz z dorastaniem dziecka, dawać mu więcej swobody, zaufać jego wyborom i decyzjom, wierzyć w nie. W tym trudnym zadaniu wychowania człowieka warto jest więc wesprzeć się literaturą. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku dysponuje bogatą ofertą książkową zarówno dla rodziców maluchów, jak i starszych dzieci a także młodzieży. Polecana książka „12 dziecięcych wyzwań : polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami” zawiera przemyślane opowiadania, które podpowiadają, jak się zachować w trudnych sytuacjach. Autorzy poruszają tematy związane z tolerancją, agresją, poczuciem własnej wartości, nieśmiałości i wiele innych, z którymi nasze dziecko na pewno się zetknie. Ten dość nietypowy poradnik czytany wspólnie z dzieckiem buduje jego wiarę w siebie i uczy, że problemy można pokonać. Niech nasze dzieci wyrosną na fajnych dorosłych.

Opracowanie Elwira Stolpa

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe