Powiat Płoński wspiera sportowe talenty

  • 02.12.2021, 10:01 (aktualizacja 22.12.2021, 13:09)
 Powiat Płoński wspiera sportowe talenty Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W środę 1 grudnia w Starostwie podczas posiedzenia Zarządu Powiatu podpisana została umowa dot. wsparcia Szymona Kaniewskiego i jego startu na Mistrzostwa Europy Juniorów w Szwecji.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński, Robert Adamski i Basia Wdowiak Członkowie Zarządu Powiatu, Anetta Klimkiewicz - Skarbnik Powiatu Płońskiego, Szymon Kaniewski oraz jego tata Bogusław Kaniewski.

Szymon Kaniewski ma 17 lat. Jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Obecnie jest dwukrotnym Mistrzem Polski w trójboju siłowym klasycznym.

- ,,Sport jest bardzo ważnym elementem aktywności, dlatego jako zarząd dbamy o poprawę jakości infrastruktury sportowej. Remontujemy istniejące hale i sale gimnastyczne jak w ZS nr 2 im. L. Rutkowskiego czy I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku, ale również budujemy nowe profesjonalne obiekty jak hala w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Jednak poza infrastrukturą, która zapewnią warunki uczniom do codziennej aktywności sportowej ważne jest wsparcie uzdolnionej młodzieży poprzez różne instrumenty takie jak np. Stypendia Starosty czy inne formy wsparcia" - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Płoński.

- ,,Jako Zarząd Powiatu Płońskiego nie pierwszy raz wspieramy sportowe talenty. Szymon Kaniewski otrzyma od nas wsparcie, dzięki któremu będzie mógł wystartować na Mistrzostwach Europy Juniorów w Szwecji. My natomiast w zamian otrzymamy świetna promocję Powiatu Płońskiego poprzez sport. Życzymy udanych zawodów, wysokich miejsc i zadowolenia z tego startu"- dodaje Robert Adamski.

- ,,Jestem bardzo zadowolony z dofinansowania mojego wyjazdu do Szwecji na Mistrzostwa Europy w swojej dyscyplinie w których będę startował w sobotę. Chciałbym bardzo podziękować całemu Zarządowi Powiatu Płońskiego, a w szczególności Staroście Elżbiecie Wiśniewskiej oraz Robertowi Adamskiemu Członkowi Zarządu Powiatu.

Zawody zaczynają się 3 grudnia i trwają do 12 grudnia. Trzymajcie za mnie kciuki w sobotę" - dodaje Szymon Kaniewski.

 

INFO ZA STAROSTWO POWIATOWE

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe