Nowy ambulans dla szpitala w Płońsku za 500 000 złotych

  • 30.10.2021, 11:42 (aktualizacja 15.11.2021, 20:49)
Nowy ambulans dla szpitala w Płońsku za 500 000 złotych Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W piątek, 29 października 2021 roku odbyła się uroczystość przekazania nowego ambulansu ze środków Ministerstwa Zdrowia do systemu ratownictwa medycznego naszego szpitala.

W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele Powiatu Płońskiego: Elżbieta Wiśniewska – Starosta Powiatu Płońskiego oraz Dariusz Żelasko - Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego. Nie zabrakło dyrekcji Lilianny Kraśniewskiej i pracowników Szpitala oraz przedstawicieli Rady Społecznej SPZZOZ w Płońsku.

Ambulans został poświęcony przez Proboszcza ks. Zbigniewa Sajewskiego z Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku.

Pojazd na stałe będzie stacjonował w podstacji Płońskiego Pogotowia Ratunkowego w Raciążu, w miejscu wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego.

Ambulans został zakupiony ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Łączna kwota zakupu pojazdu wraz z wyposażeniem i dostosowaniem do potrzeb ratownictwa medycznego wyniosła 500 000 zł.

Ponadto ambulans, który w piątek został włączony do systemu został doposażony w urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Urządzenie to często nazywane jest "trzecim ratownikiem", ponieważ pozwala na przeprowadzanie czynności bez zaangażowania ratowników w trakcie poruszania się ambulansu po drogach publicznych. Wpływa to znacząco na poprawę bezpieczeństwa personelu ratowniczego podczas powrotu z pacjentem, który w tym czasie poddawany jest uciskom klatki piersiowej przez urządzenie. Wartość urządzenia to 57 000 zł.

 

INFO I FOT. ZA STAROSTWO  POWIATOWE

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe