,,Mazowsze” w Płońsku

  • 21.10.2021, 20:32 (aktualizacja 07.11.2021, 10:21)
 ,,Mazowsze” w  Płońsku             Fot. Katarzyna Rólka
W środę, 20 października 2021 roku w płońskiej hali sportowej MCSiR obył się koncert jakiego jeszcze nie było. Wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze".

Widowisko w Płońsku pełne było najpiękniejszych pieśni i tańców z repertuaru „Mazowsza”, przepełnione wspomnieniami o założycielach.

 PZLPiT „Mazowsze”, młode i pełne wigoru, zabrało w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni po Polsce i polskiej kulturze. Wystąpili soliści, balet, chór i orkiestra  pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

Wydarzenie otworzyli: dyrektor MCSiR Waldemar Kunicki oraz przedstawiciele samorządów - burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i Wicemarszałek Sejmiku Wojewódzkiego - Wiesław Raboszuk.

 Licznie zgromadzona publiczność, mogła podziwiać występy artystów „Mazowsze” , którzy zaprezentowali pełnię swojego repertuaru i było to wspaniałe widowisko, a jego występ w Płońsku był jednym z serii koncertów „Mira i Tadeusz” poświęconych pamięci założycieli zespołu.  Bo w tym roku przypada 120. rocznica urodzin Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej i 125. rocznica urodzin Tadeusza Sygietyńskiego.

Środowy koncert ,,Mazowsza” na długo pozostanie w pamięci każdego, kto zdecydował się go obejrzeć.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA
 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe