Dzień Edukacji Narodowej w płońskiej „Jedynce”

  • 15.10.2021, 18:12 (aktualizacja 26.10.2021, 17:10)
Dzień Edukacji Narodowej w płońskiej „Jedynce” Fot. zbiory SP1 Płońsk
W czwartek, 14 października tzw. Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku przepełniony był niespodziankami nie tylko dla nauczycieli, pracowników szkoły, ale – inaczej niż dotychczas – również dla uczniów.

Szkolna uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski rozpoczęła się od przekazania społeczności szkolnej miłej informacji. Szkoła otrzymała dyplom gratulacyjny z dołączonym dużym, pięknie zapakowanym prezentem, który stojąc na środku sceny budził duże zaciekawienie publiczności.

Sprawę wyjaśniła dyrektor szkoły – Joanna Szczepańska, informując, iż uczniowie SP1 szkoły czyli „Zielona Drużyna” w składzie: Wiktoria Karabin, Wiktoria Grązka, Małgorzata Bafeltowska, Olaf Karabin, pod opieką nauczyciela pana Grzegorza Kawczyńskiego znaleźli się w gronie laureatów konkursu plastyczno – cyfrowego nt. „Fundusze Norweskie i EOG – O tym się wie!” i wygrali nagrodę główną – mobilną pracownię komputerową składającą się z 16 laptopów. Konkurs zrealizowany został przez NASK, na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, pod patronatem MEiN i Ambasady Norwegii. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami cyfrowymi, plastycznymi oraz wiedzą geopolityczną i historyczną. Spośród ponad 2 tysięcy prac, Kapituła Konkursu wybrała i nagrodziła „Drużynę Zielonych” z naszej szkoły, podkreślając zarówno wysoki poziom merytoryczny, artystyczny, jak i techniczny świadczący o niewątpliwych kompetencjach, talentach i zaangażowaniu autorów.

Uroczystego przecięcia wstęgi, podczas symbolicznego otwarcia pracowni, dokonali uczniowie w towarzystwie wiceburmistrz Miasta Płońsk - Teresy Kozery oraz dyrektora szkoły.

 Zwycięzcy konkursu otrzymali podziękowania i indywidualne nagrody od organizatorów konkursu oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.  Laureaci przekazali nagrodę młodszym koleżankom i kolegom, gdyż oni sami są już absolwentami tej szkoły.

Uczniowie przygotowali dla wszystkich pracowników szkoły muzyczno-poetyckie życzenia. Do życzeń dołączyli się odwiedzający szkołę nauczyciele: Anioł, Luzak, Służbista, Aktywista i Sceptyk -klasyczne „typy” nauczycieli kreowane przez uczniów. Każdy z dorosłych mógł odnaleźć tu swojego sobowtóra. Muzyczne życzenia popłynęły od uczniów z młodszych klas. Podziękowaniom i życzeniom nie było końca.

Uczniowie klas „0” – III mieli przyjemność bawić się wspólnie z artystami podczas przedstawienia „W miejskiej dżungli”. Zmęczeni i uśmiechnięci zakończyli szkolny dzień „niespodziankowym” obiadkiem. Natomiast uczniowie klas starszych ambitnie przystąpili do zadania, w którym to - mieli wykonać portret wybranego nauczyciela. I tu, jak się okazało, inwencja młodych artystów była wielka! Nagrodą dla wszystkich był jesienny spacer, który zakończył się wizytą w pizzerii.

 

KATARZYNA  RÓLKA

        

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe