44 Stypendia Starosty Płońskiego za rok 2020/2021 wręczone laureatom!

  • 14.10.2021, 11:38 (aktualizacja 14.10.2021, 14:47)
44 Stypendia Starosty Płońskiego za rok 2020/2021 wręczone laureatom!… Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Stypendia mają charakter finansowy, a ich wysokość wyniosła od 300 zł do 2000 zł. Całkowita kwota przeznaczona na ten cel wyniosła 34 900 zł.

Stypendia otrzymało 44 uczniów szkół prowadzonych przez powiat w następujących kategoriach:

• Najwyższe wyniki egzaminu maturalnego, w tym najlepszy maturzysta w powiecie,

• Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych.

• Wysokie wyniki sportowe.

Uroczystość w Zespole Szkół Nr 2 w Płońsku rozpoczął Naczelnik Oświaty Pan Paweł Dychto, który przywitał zaproszonych gości. Po pięknym programie artystycznym przygotowanym przez uczniów z ,,Rutek" głos zabrała  Elżbieta Wiśniewska - Starosta Powiatu Płońskiego dziękując dyrektorom Szkół i placówek nauczycielom za zaangażowanie w pracę w czasie pandemii. Gratulowała uczniom osiągniętych wyników edukacyjnych i sportowych i życzyła dalszych sukcesów.

Stypendium wręczane było przez Starostę Elżbietę Wiśniewską, Przewodniczącego Rady Powiatu Dariusza Żelasko, Członków Zarządu Powiatu Płońskiego: Barbarę Wdowiak oraz Roberta Adamskiego, Elżbietę Grodkiewicz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Radnego Dariusza Umięckiego Przewodniczącego Komisji do spraw społecznych.

Oto lista nagrodzonych:

I. Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego

1. Marta Łazarska (I LO)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Powiecie Płońskim,

- I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku (99,33%).

2. Jakub Żuchowski (ZS Nr 2)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego

w Płońsku, - III Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (91,33%),

3. Piotr Ambrochowicz (ZS Raciąż)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,

- Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (90,33%).

4. Kamil Gwiazdowski (ZS Nr 2)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego

w Płońsku, - Technikum Nr 2 w Płońsku (85,67%).

5. Klaudia Macioszek (ZS Nr 1)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,

- II Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (85%).

6. Patrycja Antoniewska (ZS Nr 1)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku,

- Technikum Nr 1 w Płońsku (81%).

7. Bartosz Majchrzak (ZS Raciąż)

- najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu,

- Technikum w Zespole Szkół w Raciążu (81%).

II. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych

1. Julia Skwarska (I LO)

- III miejsce w XVII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla Obcokrajowców, 2021,

- Laureatka XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моем?”, 2021,

- Wyróżniona w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA 2020”.

2. Ewa Wielgolaska (ZS Raciąż)

- III miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie online z języka rosyjskiego jako języka obcego, 2020.

3. Dawid Sałaciński (I LO)

- Laureat XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моем?”, 2021.

4. Ilona Klonowska (I LO)

- Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

5. Zuzanna Zadroga (I LO)

- Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

III. Wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

1. Aleksandra Zuba (I LO)

- I miejsce w kategorii solo batonflag seniors na Międzynarodowym Festiwalu Mażoretek

i Tańca, Bibinje, Chorwacja, 2021,

- I miejsce w kategorii solo baton seniorki na II Mistrzostwach Polski Mażoretek federacji EMA 2021,

- Internetowy I Wicemistrz Polski mażoretek 2021 w kategorii solo buława młodzież, 2021,

- III miejsce w kategorii solo flaga seniorki na Mistrzostwach Polski Środkowej Mażoretek, Uniejów 2021.

2. Emilia Opałka (I LO)

- I miejsce w kategorii walki ciągłe +65 kg w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021,

- II miejsce w kategorii techniki specjalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021,

- II miejsce w kategorii układy formalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021.

3. Szymon Kaniewski (I LO)

- I miejsce w trójboju siłowym w kategorii – 125 kg, teenagers 16-17, podczas XPC International Polish Championships (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski), Siedlce 2021,

- I miejsce w kategorii 120 kg młodzik do lat 16 na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, Skierniewice 2020,

- II miejsce w kategorii J16 120 kg na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym, Warszawa 2020.

4. Zofia Klimczewska (I LO)

- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Lider 2021, w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Standard, Lublin 2021,

- II miejsce w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Latin, w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Błonie – 2021,

- II miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii: 14-15 (Junior 2), klasa: D, styl: Standard, Łomianki 2020,

5. Alicja Pospieszyńska (I LO)

- III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020,

- I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020,

- III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, w turnieju Małe Grand Prix

- finał Otwarty Okręgowy turniej klasyfikacyjny w klasach HG i EF, Łomianki 2020.

6. Wiktor Godlewski (ZS Nr 2)

- III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020,

- I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020,

- III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin w turnieju Małe Grand Prix

- finał Otwarty Okręgowy turniej klasyfikacyjny w klasach HG i EF, Łomianki 2020,

7. Marlena Rosa (I LO)

- V miejsce w chodzie na 10 000 m na Mistrzostwach Polski U20, Lublin 2021,

- V miejsce w chodzie na 3000 m U20 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021.

8. Mateusz Poryziński (ZS Nr 2)

- VI miejsce w chodzie na 5000 m U18 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021,

- I miejsce w chodzie na 10 000 m U18 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

- II miejsce w chodzie na 5000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

9. Karolina Górnicka (ZS Nr 2)

- III miejsce w chodzie na 3000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

10. Jakub Kowalski (I LO)

- I miejsce w rzucie dyskiem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- II miejsce w rzucie oszczepem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

11. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2)

- I miejsce w biegu na 100 m przez płotki na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- IV miejsce w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

12. Wiktor Mateńko (I LO)

- I miejsce w biegu na 100 m na Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2020.

13. Łukasz Korzeniowski (ZS Nr 1)

- I miejsce w skoku w dal na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

14. Klaudia Chojnacka (ZS Nr 2)

- II miejsce w biegu na 100 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- II miejsce w biegu na 200 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- V miejsce w biegu na 100 m U20 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

15. Patryk Stępiński (ZS Nr 1)

- I miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020,

- II miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020

.

16. Mateusz Pyrzyński (ZS Nr 1)

- I miejsce w biegu na 100 m na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 202

17. Jakub Ptasiewicz (ZS Nr 1)

- II miejsce w skoku w dal U18 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

18. Karolina Małek (ZS Nr 1)

- II miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

19. Marta Zdunowska (ZS Nr 1)

- III miejsce w trójskoku na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

Drużynowe:

1. Dominika Jaroszewicz (ZS Nr 1)

- II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,

- IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

Drużyna Płońskiej Akademii Futbolu:

2. Wiktor Biliński (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

3. Dominik Łądka (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

4. Natan Podgórski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

5. Piotr Prusak (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

6. Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

7. Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

8. Filip Bańka (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

9. Michał Kowalski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

10. Kamil Ostapowski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

11. Damian Duszyński (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

12. Adrian Urzykowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

13. Maciej Rogowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

14. Piotr Prusak (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

15. Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

16. Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

17. Filip Bańka (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

18. Michał Kowalski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

19. Kamil Ostapowski (I LO)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

20. Damian Duszyński (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

21. Adrian Urzykowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2.

22. Maciej Rogowski (ZS Nr 1)

- II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2

 

INFO  STAROSTWO  POWIATOWE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe