Tutoring w I LO na Płockiej

  • 10.09.2021, 21:51 (aktualizacja 13.09.2021, 17:43)
Tutoring w I LO na Płockiej Fot. Ewa Cała
I Liceum Ogólnokształcące im. H.Sienkiewicza jest najstarszą płońską szkołą średnią, więc dba się w nim oczywiście o tradycję i pamięć historyczną, ale również podąża z duchem czasu.

W odpowiedzi na potrzeby młodzieży XXI wieku, szkoła stawia nie tylko na przekazywanie uczniom wiedzy i dobre przygotowanie ich do egzaminu maturalnego, ale też na ogólny rozwój osobowości i talentów młodych ludzi, co ma im pomóc osiągnąć szeroko rozumiany sukces.

W tym celu szkoła przystąpiła do realizacji programu Tutoring na Płockiej. W piątek, 10 września, na spotkaniu z uczniami zainaugurowano jego II edycję.

Tutoring to metoda indywidualnej opieki nad podopiecznym oparta na relacji tutor – tutee (opiekun-uczeń), która dzięki integralnemu spojrzeniu na możliwości człowieka, stara się o pełny rozwój jego potencjału.Istotą tutoringu są indywidualne spotkania, w trakcie których w atmosferze dialogu, tzn.szacunku i zaufania, tutor pomaga uczniowi poszukiwać własnej drogi do wiedzy, tożsamościoraz wielopłaszczyznowego rozwoju.

Celem tutoringu jest ukończenie szkoły z perspektywą „patrzenia do przodu”, pomoc w dorastaniu, dojrzewaniu (budowaniu systemu wartości, podejmowaniu decyzji i braniuza nie odpowiedzialności), a także budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych w szkole i poza nią oraz przejmowanie odpowiedzialności za własną naukę.

Udział w programie -na zasadzie dobrowolności –przeznaczony jest dla chętnych uczniów, którzy mogą współpracować z jednym z tutorów. Spotykają się z nim indywidualnie przez około 8 tygodni i, rozmawiając, odkrywają swoje talenty oraz mocne strony, wykonują powierzone przez tutora zadania służące realizacji wybranego celu.

Obecnie ośmiu nauczycieli liceum przy Płockiej posiada certyfikaty tutora I stopnia uzyskane na specjalistycznym kursie prowadzonym przez Collegium Wratislaviense: panie Ewa Cała, Marta Domańska, Anna Janiszewska, Karina Kmiecińska, Wioletta Łepkowska, Edyta Nowakowska, Justyna Sarzalska oraz pan Ireneusz Cała.

Mamy nadzieję, że dzięki programowi jak najwięcej młodych ludzi dostrzeże swoje talenty i rozwinie potencjał!

 

Anna Janiszewska

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe