Awanse na wyższe stopnie służbowe. Powiatowe obchody Święta Policji

  • 25.07.2021, 14:26 (aktualizacja 10.08.2021, 14:58)
Awanse na wyższe stopnie służbowe. Powiatowe obchody Święta Policji Fot. zbiory KPP Płońsk
23 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przypadającego na dzień 24 lipca Święta Policji.

Kilkudziesięciu płońskich funkcjonariuszy mianowanych zostało na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość była okazją do podziękowania policjantom za ich służbę, a pracownikom cywilnym Policji, za ich wsparcie.

Z uwagi na sytuację pandemiczną i obostrzenia, tegoroczne powiatowe obchody Święta Policji miały charakter zamknięty. Rozpoczęła je punktualnie o godz. 11:00 Msza św. w intencji policjantów i pracowników Policji w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Płońsku. W uroczystej zbiórce, która następnie odbyła się w świetlicy komendy, brała udział mniejsza niż zazwyczaj liczba osób.

Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski podziękował policjantom za ich zaangażowanie w codzienną służbę. Nie zapomniał też o podziękowaniach dla pracowników cywilnych, bez których wsparcia realizacja ustawowych zadań Policji byłaby niemożliwa.

Podczas uroczystości Komendant wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku awansowało czterdziestu siedmiu funkcjonariuszy. Ośmiu policjantów otrzymało mianowanie na wyższy stopień w korpusie oficerskim. W korpusie aspirantów wyższe stopnie służbowe otrzymało czternastu policjantów. Najliczniejszą grupę tegorocznych awansowanych, składającą się z dwudziestu osób, stanowią policjanci z korpusu sierżantów. Pięciu młodych stażem policjantów otrzymało swój pierwszy awans w hierarchii stopni policyjnych, zyskując stopień starszego posterunkowego.

Wszystkim policjantkom i policjantom życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym oraz satysfakcji ze służby!

 

Info. za kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

                   

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe