Zakończenie roku szkolnego w płońskiej ,,Trójce”

  • 25.06.2021, 19:15 (aktualizacja 20.07.2021, 18:18)
Zakończenie roku szkolnego w płońskiej ,,Trójce”    Fot. Katarzyna Rólka
W piątek, 25 czerwca w płońskich szkołach podstawowych odbyło się zakończenie roku szkolnego. Jedną z nich była SP3 w Płońsku, a odśpiewany hymn Polski wybrzmiał o 9.00 i 10.30 głośniej niż zwykle.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego podzielona była na dwie części.

Na pierwszej, która odbyła się na boisku ,,Orlik”  o godzinie 9.00, ze szkołą na czas wakacji pożegnali się uczniowie klas 0 – VI. Wśród zaproszonych gości byli:  przewodniczący Rady Rodziców - Piotr Koper oraz Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej  Krystyna Marszał - Jankowska. Następnie wychowawcy wręczyli świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.

Podczas drugiej części uroczystości,  zgromadzeni przy Dębie Katyńskim uczniowie starszych klas wysłuchali przemówienia dyrektora placówki SP3 - Teodozji Gorlewskiej, która w kilku ciepłych słowach podsumowała ten rok szkolny, nie zapominając o widocznych efektach pracy uczniów i nauki w szkole w tak trudnym dla nas wszystkim czasie.  Obecny był także  Burmistrz -  Płońska Andrzej Pietrasik oraz przedstawiciel Rady Rodziców-  Katarzyna Kamińska. Natomiast rozdanie nagród i świadectw nastąpiło w sali gimnastycznej.

Niezwykle ważnym momentem tej uroczystości było wciągnięcie na maszt biało- czerwonej flagi na cześć absolwentów oraz przekazanie sztandaru Szkoły przez tych, którzy opuszczają już szkolne mury, godnym następcom  z klas siódmych.

Ostatnie tygodnie były dla uczniów czasem wytężonej pracy. Mimo, że to był ciężki rok dla całej społeczności szkolnej ze względu na pandemię to ,,Trójka” dała radę i uczniowie uroczyście pożegnali już kolejny rok szkolny. Wszyscy w doskonałych nastrojach opuścili szkolne mury, udając się na zasłużony wypoczynek.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

                   

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe