Policja ostrzega! Oszukują seniorów "na pracownika służby zdrowia"!

  • 09.06.2021, 19:26 (aktualizacja 11.06.2021, 16:20)
Policja ostrzega! Oszukują seniorów "na pracownika służby zdrowia"!
Policjanci ostrzegają przed oszustami, na których "celowniku" nadal pozostają starsze osoby. W ostatnim czasie dwoje seniorów z Płońska padło ofiarą fałszywych pracowników służby zdrowia. Starsze małżeństwo wpuściło do swojego mieszkania dwie oszustki, które oferowały im darmowe badanie i bony na leki. Swoją ufność i łatwowierność przypłacili stratą oszczędności.

Do jednego z mieszkań na ul. Kopernika w Płońsku zapukały dwie kobiety podające się za pracownice służby zdrowia. Właścicieli lokalu- starsze małżeństwo poinformowały, że zostali wylosowani do przeprowadzenia darmowego badania, po którym otrzymają bezpłatne bony na leki. 73-letnia płońszczanka i jej 79-letni mąż przystali na propozycję oszustek i wpuścili je do mieszkania. Kobiety przez około 30 minut zajmowały mieszkańców rozmową i "badaniem", cały czas pozostając z nimi w jednym z pokoi. Po ich wyjściu małżeństwo zorientowało się, że z innego pomieszczenia, z miejsca w którym trzymali pieniądze zginęły ich oszczędności.

Policjanci ostrzegają przed złodziejami i oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę aby dokonać przestępstwa. Porozmawiajmy z rodzicami, dziadkami, sąsiadami i osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne aby uświadomić wszystkich zainteresowanych na czym polega działanie oszustów i jak reagować w takich przypadkach.

Rady jak chronić się przed oszustami

• Nie otwieraj drzwi jeśli nie wiesz, kto stoi po drugiej stronie

• Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych, bez sprawdzenia kim są. Masz prawo do uzyskania danych osoby i firmy, którą reprezentuje. Możesz ustalić nr telefonu np. do spółdzielni mieszkaniowej, zadzwonić i upewnić się, czy jest to pracownik uprawniony do wykonywania określonych usług lub po prostu zadzwoń na policję

• Nie zostawiaj obcej osoby podającej się za pracownika danego urzędu czy firmy samego podczas pracy. Oszuści działają często parami. Pilnuj każdego z nich, nie pozwalaj na rozdzielenie się i oddalanie uniemożliwiające śledzenie tego, co robi. Nie bądź przy tym sam, zadbaj o obecność kogoś bliskiego

• Nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy

• Poproś o pomoc sąsiada, zadzwoń do niego i zapytaj, czy u niego też byli pracownicy z danego urzędu czy firmy

 

INFO. ZA KPP PŁOŃSK

 

 

 

 

 

 

                   

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe