,,Serce matczyne i czego życzyć mamom w dniu ich święta” - sonda Extra Płońsk

  • 26.05.2021, 08:57 (aktualizacja 15.06.2021, 18:19)
,,Serce matczyne i czego życzyć mamom w dniu ich święta” - sonda Extra… Fot. zdjęcie ilustracyjne
Dzień Matki to święto szczególne i wyjątkowe. W Polsce ten dzień jest obchodzony 26 maja. Tego dnia wszystkie mamy będą obchodzić swoje święto. Bo Dzień Matki to dzień obchodzony jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze matki, oraz, że każdej należy się moc uścisków i bukiet kwiatów za jej bezwarunkową miłość. A rola mamy jest przecież nieprzeceniona i pełna poświęceń.

Marek Czerniakowski (Wójt Gminy Joniec) –  „26 maj” – Dzień Matki - to bardzo ważny i szczególny dzień w życiu każdego człowieka. Słysząc tę datę, bez względu na wiek, myślimy o najbliższej i najważniejszej nam osobie, myślami wracamy do dzieciństwa i domu rodzinnego, bo serce matki zawsze przepełnione jest bezinteresowną  miłością. Dzień Matki to wyjątkowe święto, które obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach na świecie. Wówczas składamy naszym Mamom życzenia, dziękujemy za trud włożony w wychowanie oraz wręczamy Im upominki. Z okazji tego pięknego i szczególnego Święta, wszystkim Mamom z całego serca pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam dużo zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności. Niech każdy Wasz dzień będzie przepełniony radością, miłością i słońcem. Niestety w moim przypadku od 21 lat w tym dniu odwiedzam cmentarz by tam wyrazić wdzięczność mojej Mamusi. Dlatego szanujmy swoje Mamy, bo bez nich nasz świat byłby zupełnie inny!

 

Anna Dumińska-Kierska (sekretarz Gminy Raciąż) – Józef Ignacy Kraszewski powiedział, że „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta – wraca – to miłość macierzyńska. Trudno zatem słowami, choćby najpiękniejszymi wyrazić wdzięczność za dobroć, mądrość, której uczy bądź nauczyła matka. Ja o mojej Mamie mówię już w czasie przeszłym, bowiem od dziesięciu lat nie ma jej na tym świecie, zatem moje życzenia mają charakter podziękowania za wskazywanie właściwej drogi, a zwłaszcza systemu wartości, który stosuję do dziś. Przede wszystkim dziękuję mojej Mamie za miłość, bo w tym słowie zawiera się wszystko, co dobre i piękne. Życzę mojej Mamie, aby osiągnęła szczęście wieczne w Niebie, o ile jeszcze jej tam nie ma, a na które sobie swoim pięknym i jakże trudnym życiem zasłużyła. Wszystkim Mamom życzę, aby były kochane i zdolne do dawania miłości każdego dnia.

 

Marzanna Szacherska (dyrektor SP4 w Płońsku) – Zbliża się Dzień Matki, który jest okazją aby ubrać w słowa uczucia, jakimi darzymy swoje Mamy. Osoby, które zbyt często wybaczają nam zbyt krótkie chwile, jakie Im na co dzień poświęcamy. Ale nikt inny lepiej jak One, nas nie zrozumie. Szkoda, że w tym roku nie możemy zaprosić Mam naszych uczniów do szkoły, jednak za gorące serca, które mają dla swoich pociech, przygotowujemy dla Nich małą niespodziankę.

- Pyta mnie Pani, jak ważne jest serce Matki? Mogłabym odpowiedzieć słowami piosenki Mieczysława Fogga „Serce Matki”: „Żyjemy wśród zamętu i braku sentymentu. Jedynie serce matki uczuciem zawsze tchnie. Jedynie serce Matki o wszystkim dobrze wie. Dać trochę ciepła umie i każdy ból zrozumie...”. Macierzyństwo to kwintesencja “geniuszu kobiety”, o czym pisał Patron naszej szkoły Jan Paweł II w „Liście do kobiet” (1995r.). Mojej Kochanej Mamie życzę, aby po prostu była...

 

Jarosław Chyliński (dyrektor SP2 w Płońsku) – Jest na świecie przepiękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka. Słowo „mama” to dla każdego z nas najpiękniejsze ze słów. To magiczne słowo, które ma wielką moc. Słowo to otwiera w sercu każdego z nas jakąś wyjątkową, głęboką przestrzeń. Mieć do kogo wołać „mamo” to łaska, przywilej, ogromne szczęście każdego dziecka i każdego człowieka. W tym szczególnym Dniu – Dniu Matki, dziękując na codzienny trud i starania życzę, tego co w życiu najcenniejsze, a w obecnych czasach nabiera wyjątkowego znaczenia – zdrowia. Życzę chwil, w których szczęście, uśmiech i wdzięczność dzieci będą dla wszystkich Mam nagrodą za troskę i dopełnieniem radości macierzyństwa. Życzę także, aby wśród codziennych starań o dom i rodzinę nigdy nie zabrakło potrzebnych sił, gorących serc, pomocnych dłoni oraz tak ważnych chwil odpoczynku. Niech matczyne serca będą zawsze przepełnione miłością swoich dzieci.

 

Milena Jakubiak (nauczyciel SP3 w Płońsku) – Pisać o własnej mamie - to nie taka prosta sprawa, choć temat jest jednym z możliwe najwdzięczniejszych i najbliższych sercu. Gdybym miała w najkrótszej formie opisać swoją mamę, to mogłabym to ująć jednym, ale jakże wymownym słowem „miłość”. W dzieciństwie była to miłość radosna, opiekuńcza, a jednocześnie wymagająca. W czasie dorastania mama otaczała mnie miłością wyrozumiałą  i  towarzyszącą, a na obecnym etapie mojego życia to uczucie jest bezcenne. Każde spotkanie z nią działa na mnie jak antidotum na lęk, stres, niepewność…- to ona dodaje mi siły i wierzy we mnie. Dzień Matki to szczególne święto dla każdego dziecka, nawet tego dorosłego. Dziękuję mamie za wysiłek, za każdy uśmiech, za wszystkie łzy, za przeczytane bajki, odrobione lekcje, za wspaniałe chwile. To właśnie ona sprawiła, że jestem tym, kim jestem. Wszystkiego najlepszego!

 

Marcin Stasiak (płońszczanin) – Dzień Matki to ważny dzień i dlatego życzę przede wszystkim zdrowia fizycznego i psychicznego. Pogody ducha, jeszcze więcej uśmiechu i małej ilości zmartwień. Życzę dużo odwagi i pewności siebie w podejmowaniu trudnych decyzji, realizacji swoich planów i spalenia marzeń. Dużej ilości prawdziwych przyjaciół, miłości i spokoju w domowym zaciszu oraz najważniejsze, aby zawsze była dla mnie tą samą najwspanialszą Mamą na którą zawsze i w każdej sytuacji mogę liczyć. Kocham Cię Mamo.

 

Iwona Budziszewska ( instruktor terapii) -  Moja mama to największą przyjaciółką. Zawsze doradzi i wysłucha. Szczerze powie, co sądzi na dany temat, chociaż wie, że mam odmienne zdanie. Jest ciepła, cierpliwa, mądra, surowa i konsekwentna. Czasami wkrada się jej nadopiekuńczość, jak to bywa u mam. MAMO! W dniu Twojego święta życzę dużo zdrowia. Twoja osobowość jest wyjątkowa i za to bardzo mocno Ciebie kocham. Po prostu...BĄDŹ.

 

Anna Brzostek ( płońszczanka) - Kiedy myślę "Dzień Matki" uśmiecham się. Wspomnieniami wracam do wczesnych lat dzieciństwa i jestem pod wrażeniem, jak daleko moja pamięć sięga. Przed oczami pojawiają się obrazy bogate w szczegóły, które musiały być dla mnie ważne, skoro potrafię je odtworzyć oraz poczuć związane z nimi emocje. I tak na przykład widzę małą Anię przygotowująca dla swojej mamy Hani niespodziankę - samodzielnie wykonaną laurkę, ciasteczka serduszka upieczone pod okiem babci, występ artystyczny w domowy zaciszu. Ale było też jedno święto, które do dzisiaj wspominam z bólem brzucha (to reakcja na stres) - uroczysty Dzień Matki w szkole - mamy siedziały w ławkach, dzieci recytowały wiersze i kierowały do mam podziękowania, na koniec ja zaśpiewałam utwór Kaii Paschalskiej "Mamo"... Wzruszenia mojej mamy nie zapomnę do końca życia - tekst piosenki to przeprosiny za łzy, niepokój, raniące słowa, wiara w matczyną mądrość i wyznanie miłości. Uwierzcie, w wykonaniu zbuntowanej nastolatki interpretacja utworu była niezwykle osobista, a moja mama to poczuła. Bycie matką to wulkan emocji, kręta droga obfitującą w niespodziewane radości, które wynagradzają trudny dnia codziennego. Droga Mamo, życzę Ci, abyś codziennie doświadczała wdzięczności za dobro, którym obdarowujesz swoje dziecko.

 

Piotr Jezierski (nauczyciel z Jońca, animator ) -  Z okazji dnia Matki życzę wszystkim mamą dużo radości, pozytywnej energii oraz cierpliwości. Wasz trud włożony w wychowanie dziecka, to przepiękny dar, który ciężką systematyczną pracą daje pozytywny efekt waszych dzieci. Kochana Mamo! Niech ten wspaniały dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień. Niech się śmieje do Ciebie świat, widmem szczęśliwych i długich lat! Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta!

 

WYPOWIEDZI  ZEBRAŁA  KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe