Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Płońska

  • 22.05.2021, 14:01 (aktualizacja 07.06.2021, 16:50)
Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Płońska Fot. Katarzyna Rólka
Spławikowe zawody wędkarskie to nie lada gratka dla każdego fana łowienia metodą spławikową. Nie da się jednak ukryć, że zawody wędkarskie wynoszą ulubione hobby na zupełnie inny poziom. W sobotę, 22 maja odbyły się zawody spławikowe na płońskich ,,Rutkach” o Puchar Burmistrza Płońska.

Uniwersalna receptura na sukces w wędkarstwie nie istnieje . Najważniejszą cechą dobrego stanowiska jest porządek, ład i dostępność wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy.

Na płońskich ,,Rutkach” wędkarze zaczęli łowić ryby o godzinie 8.00, a skończyli o godz. 11.00. W sobotnich zawodach, które nadzorował prezes PZW – Jerzy Krajewski,  brało udział 25 uczestników. Zawody wędkarskie metodą spławikową polegają na łowieniu ryb wędką ze spławikiem wyważonym obciążeniem. Ryby po zakończeniu zawodów trafiły do akwenu.

Podsumowaniem zawodów było wyłonienie zwycięzców poprzez ważenie złowionych ryb, a następnie wręczenie pucharów przez Burmistrza Płońska – Andrzeja Pietrasika.

1 miejsce: Smoliński Maciej – 5,08 kg

2 miejsce: Milewski Janusz – 2,25 kg

3 miejsce: Januszewski Bartosz – 2,20 kg

Nie zabrakło także pucharu w kategorii ,,Dla najmłodszego zawodnika”, który otrzymał Wiktor Lewandowski.

Wielkie brawa należą się także dla dwojga juniorów, którzy brali udział w zawodach: Amelki Jakubczyk i Kamila Sabalskiego.

Zawody na płońskich ,,Rutkach” były pierwszymi po przerwie związanej z pandemią i mimo nie sprzyjającej pogody,  wszyscy wyrażali zadowolenie i satysfakcję z uczestnictwa.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe