Tydzień Bibliotek w SP3!

  • 14.05.2021, 14:41 (aktualizacja 23.05.2021, 20:39)
Tydzień Bibliotek w SP3! Fot. zbiory SP3 Płońsk
Od 8 do 15 maja obchodzony był Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

W ramach tych obchodów w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku, pomimo pandemii, nauczyciele biblioteki przygotowali ciekawe inicjatywy propagujące czytanie wśród najmłodszych.

Każdego dnia uczniowie płońskiej „Trójki” mieli do wykonania inne zadania. W pierwszych dniach obchodów pierwszoklasiści przygotowali prace plastyczne pt.: „Mój przyjaciel z Bajkowej Krainy”. Okazuje się, że dzieci kochają bajkowe historie i ich bohaterów oraz chętnie i uważnie słuchają opowieści. Wszystkie prace były piękne, staranne i różnorodne, nie tylko pod względem tematyki, ale też technik plastycznych. W kolejnych dniach swoje czytelnicze pasje ujawnili także uczniowie klas drugich, którzy z chęcią przystąpili do konkursu czytelniczego „ Jaka to bajka, jaki to wiersz?”. Dzieci z ogromnym entuzjazmem wzięły udział w zmaganiach, a najlepsi zostali uhonorowani dyplomami. Ciekawą akcją biblioteki szkolnej płońskiej „Trójki” skierowaną do uczniów klas trzecich był konkurs pt.: „ Z frazeologią za pan brat”. Dzieci wykazały się znajomością kilku popularnych związków frazeologicznych, m.in. bułka z masłem, pogoda pod psem, czy świecić przykładem. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Również w ramach Tygodnia Bibliotek uczniowie z klas piątych przygotowali online wydarzenie promujące czytelnictwo pt.: „Ulubiony bohater literacki we własnej osobie”. Piątoklasiści wcielili się w wybrane przez siebie postacie z utworów literackich. Można było zobaczyć Anię z Zielonego Wzgórza, Harrego Pottera, Małego Księcia, Nikę Mickiewicz czy Pippi Langstrumpf. Trzeba podkreślić, że kreatywność uczniów nie zna granic.

Dzięki takim akcjom, nawet w dobie pandemii i izolacji społecznej, uczniowie spotykają się z tak ważnym słowem pisanym, mogą wykazać się swoją kreatywnością czy porozmawiać na temat ulubionych książek. Miejmy nadzieję, że już za rok, święto bibliotek, odbędzie się w tradycyjny sposób.

 

KATARZYNA  RÓLKA

Fot. zbiory SP3

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe