Co dzieje się z wiosennym przebudzeniem w „zamkniętych” szkołach?

  • 26.03.2021, 14:26 (aktualizacja 31.03.2021, 20:39)
Co dzieje się z wiosennym przebudzeniem w „zamkniętych” szkołach? Fot. zbiory SP1 Płońsk
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku, mimo, że po szkolnych korytarzach „hula wiatr”, wiele się dzieje. Uczniowie nie mogą narzekać na nudę. Przejście szkoły w tryb pracy zdalnej stwarza nowe, inne niż dotychczas możliwości działania.

Uczniowie „Jedynki” z dużym zaangażowaniem i radością pożegnali zimę i witają Panią Wiosnę, dla której przygotowali na powitanie piękne, wiosenne kapelusze. Patrząc na różnorodność barw, ozdób i elegancję, nie ma co się dziwić, że Wiosna spieszy się coraz bardziej. Każda kobieta chciałaby nosić tak kunsztownie wykonane nakrycie głowy. Czyżby wśród uczniów Jedynki kryli się przyszli projektanci mody?

Przygotowując się do Świąt Wielkiejnocy, zgodnie z tradycją i naszymi zwyczajami dzieci przygotowują ozdoby świąteczne na szkolny konkurs. I znowu zachwyca i zadziwia nas kreatywność i przeróżne techniki wykonania zajączków, pisanek, baranków. Piękny kolorowy czas Wielkanocny widziany oczami dzieci ożywia szkolną zdalną rzeczywistość.  

Czas pandemii, pracy zdalnej wyzwala nowe aktywności, do których inspirują nauczyciele. Dla każdego coś ciekawego. Szkolne konkursy to zadania twórcze dla dziecka i całej rodziny, rozwijają wyobraźnię, uczą współpracy i kompromisów, są sposobem na wypełnienie czasu spędzanego w „domowej izolacji” ale równocześnie jakże blisko z członkami rodziny. Pomysłowość uczniów przerosła oczekiwania organizatorów, dlatego jury konkursowe ma trudny „orzech do zgryzienia”, wybór zwycięzców będzie trudny.

Wiosenne przebudzenie uczniów sprzyja nowym wyzwaniom. Jednym z nich jest przełamanie oporu dzieci przed publicznymi wystąpieniami. Zorganizowanie w szkole Konkursu Recytatorskiego Poezji Wiosennej, czy Konkursu Talentów jest ku temu świetną okazją. Daje możliwość rozwijania własnych zainteresowań i prezentowania ich w przestrzeni wirtualnej szkoły.

Czy ważna jest wygrana? Pewnie tak, ale nie jest najważniejsza. Chodzi przede wszystkim o aktywnie spędzony czas i odnajdywanie własnych pasji, jako jednego ze sposobów radzenia sobie z pandemią.

 

Info. za SP1 w Płońsku

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe