Próbne egzaminy ósmoklasisty

  • 20.03.2021, 21:33 (aktualizacja 31.03.2021, 20:41)
Próbne egzaminy ósmoklasisty Fot. zbiory SP3 Płońsk
Od 17 do 19 marca w szkołach trwały tzw. próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Przez trzy kolejne dni również w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego przeprowadzano testy diagnostyczne w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego wersji standardowej, jak i te dostosowane do specjalnych potrzeb uczniów.

W środę (17 marca) uczniowie zmierzyli się z próbnym testem z języka polskiego. Tym razem CKE dla uczniów przygotowała fragment „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. To do niego odnosiła się część zadań zamkniętych.
W przypadku wypracowań  uczniowie mieli do wyboru dwa tematy. Pierwszy to rozprawka, w której musieli - na podstawie dwóch lektur – udowodnić, że w każdym z nas jest coś, co zasługuje na podziw. Drugi temat to opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury, który przekonał ucznia do tego, że warto podejmować ryzyko.

Test diagnostyczny z matematyki rozpoczął się w czwartek (18 marca) o godzinie 9.00. Właśnie wtedy uczniowie po raz pierwszy zobaczyli arkusze CKE, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Ósmoklasiści musieli  wykazać się m. in. znajomością pierwiastków, potęg oraz geometrii.

W piątek (19 marca) uczniowie sprawdzali swój wiadomości i umiejętności z języka obcego.  Sprawdzian z języka angielskiego dzielił się zadania zamknięte, zadania otwarte oraz część pisemną.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną również w płońskiej „Trójce”  testy przeprowadzono stacjonarnie w szkole przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przeprowadzenie testu diagnostycznego było dobrowolne. W SP3 został on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu m.in. godziny rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym czy samodzielnego zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2021, podobnie jak matura próbna, ma na celu oswojenie młodych ludzi ze stresem i sprawdzenie stanu swojej wiedzy.

 

KATARZYNA  RÓLKA

Fot. zbiory SP3

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe