Więcej środków PFRON-u dla niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego

  • 18.03.2021, 14:59 (aktualizacja 31.03.2021, 20:38)
Więcej środków PFRON-u dla niepełnosprawnych z terenu powiatu płońskiego… Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Dnia 18 marca br. Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych spotkała się w Starostwie i pozytywnie zaopiniowała podział środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Dobra wiadomość jest taka, że środków z PFRON przyznanych Powiatowi Płońskiemu, jest w tym roku o ponad 300 tys. więcej (1 583 213 zł w 2021 w stosunku do 1 278 182 zł w 2020).

- ,,Więcej środków będzie m.in. na turnusy rehabilitacyjne, likwidację barier architektonicznych, dwukrotnie wzrosła kwota na dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję za obecność i rozmowy o problemach osób niepełnosprawnych: Panu Adamowi Zielińskiemu, Pani Agnieszce Kowalskiej, Pani Ewie Szymańskiej oraz Pani Agnieszce Piekarz - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku. " - informuje Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska.

- ,,Cieszę się, że Powiat Płoński otrzymał więcej środków od PFRON-u na pomoc osobom niepełnosprawnym z terenu naszego powiatu. Ponad 1 583 000 złotych zostanie przeznaczonych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. To ponad 300 tysięcy złotych więcej w stosunku do roku poprzedniego. Ta informacja jest bardzo ważna dla niepełnosprawnych z terenu powiatu. Pozwoli na likwidacje barier architektonicznych w mieszkaniach i domach w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością, co przyczyni się do większej ich mobilności oraz poprawi ich jakość życia." - informuje Agnieszka Piekarz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe