
Płońscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w niedzielny wieczór 14 marca skierowani zostali przez dyżurnego do miejscowości Cempkowo (gm. Płońsk), gdzie na poboczu drogi miał się zatrzymać nietrzeźwy kierujący bmw. Na miejscu funkcjonariusze zastali wskazany pojazd, a w nim, za kierownicą mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Nie chciał on podać mundurowym swoich danym osobowych i odmówił okazania dokumentu tożsamości. W czasie kontroli jego odzieży policjanci znaleźli prawo jazdy. które pomimo wiernego odwzorowania, wzbudziło ich podejrzenia, co do autentyczności. Mężczyzna utrzymywał, że nazywa się tak jak wskazuje dokument, i że jest jego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się jednak, że wizerunek osoby na blankiecie prawa jazdy jest inny niż w bazie danych.
Docelowo pijanym kierowcą okazał się być 47-latek z Piaseczna, posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do początku kwietnia br. Gdy policjanci sprawdzili zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu, alkomat wskazał ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto odholowane na strzeżony parking.
Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu 47-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a do tego wysoka kara grzywny i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci wyjaśniają jeszcze kwestie związane z posiadanym przez niego, fałszywym prawem jazdy.
Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska