Podsumowanie zdarzeń z minionego weekendu

  • 04.01.2021, 18:37 (aktualizacja 13.01.2021, 12:21)
Podsumowanie zdarzeń z minionego weekendu
Jaj informuje KPP w Płońsku, miniony weekend obfitywał w wiele zdarzeń.

 1. W noc sylwestrową, przed godz. 2.00 patrol ruchu drogowego na ul. ks. Jerzego Popiełuszki zauważyli osobowego forda. Styl jazdy kierowcy wydał się funkcjonariuszom podejrzany. Jak się okazało w czasie kontroli drogowej, autem kierował 24-letni obywatel Ukrainy (mieszkający na terenie pow. płońskiego). Policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol i poddali go badaniu na trzeźwość. Wynik, to ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalili, że 24-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W czasie kontroli, kierowca zaproponował policjantom wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze poinformowali go, że propozycja, którą składa jest propozycją korupcyjną i jest to przestępstwo. 24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu oraz próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2. W Nowy Rok około godz. 7:50 w Raciążu na ul. Warszawskiej policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli volkswagena. 20-letni kierowca auta, w czasie kontroli był bardzo nerwowy, a jeszcze bardziej zdenerwował się, gdy policjanci zapytali go o posiadanie substancji narkotycznych. W czasie sprawdzania odzieży młodego mężczyzny, w kieszeni spodni, funkcjonariusze znaleźli 3 torebki z zapięciem strunowym z suszem roślinnym i krystaliczną substancją. 20-latek przyznał, że to marihuana i metamfetamina, oraz, że zażywał te substancje minionej nocy. W volkswagenie, na wycieraczce przy fotelu kierowcy policjanci znaleźli jeszcze jedną torebkę z metamfetaminą, którą jak się okazało młody mężczyzna rzucił na podłogę w panice, jak zobaczył jadący za nim radiowóz.
20-latek trafił do policyjnego aresztu. Pobrana została od niego krew do badań, celem sprawdzenia czy w czasie kierowania pojazdem był pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

3. W miniony piątek wieczorem, około godz. 19:00 dyżurny płońskiej komendy skierował patrol drogówki do miejscowości Czerwińsk gdzie na ul. Władysława Jagiełły samochód osobowy miał uderzyć w drzewo. Na miejscu policjanci ustalili, że 33-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk nad. Wisłą jadąc oplem w kierunku krajowej 62-ki nagle stracił panowanie nad pojazdem. Auto uszkodziło znak drogowy, po czym uderzyło w przydrożne drzewo. Okazało się, że stan trzeźwości kierowcy pozostawia wiele do życzenia. Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie 33-latka ponad 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna w wyniku zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Odmówił pomocy medycznej. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

4. W sobotę wieczorem (02.01) tuż przed godz. 20 w miejscowości Nowe Naruszewo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli osobowego opla, poruszającego się bez włączonych świateł mijania. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec gm. Naruszewo, będący pod widocznym wpływem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie. Młody mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. W czasie sprawdzenia w policyjnych bazach danych policjanci ustalili, że kierowcy jakiś czas temu zatrzymano prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a także zatrzymany został dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na zagrażanie bezpieczeństwu.
Młodemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kilka lat więzienia.

5. Wczoraj kilkanaście minut przed godz. 15.00 płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, przez innego kierującego, w miejscowości Sadkowo (gm. Dzierzążnia). Jak wynikało z informacji, czujny mieszkaniec naszego powiatu jadąc swoim autem od strony Sadkowa w kierunku Wierzbicy Pańskiej zauważył nadjeżdżającego z przeciwnej strony volkswagena. Kierowca tego auta nie zachowywał prostego toru jazdy, a w czasie wymijania nagle zjechał na pobocze i się zatrzymał. Zgłaszający również się zatrzymał, by sprawdzić co się stało, a gdy tylko wyczuł od kierującego vw alkohol, od razu zabrał mu kluczyki i wezwał Policję. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena to 44-letni mieszkaniec pow. płockiego, posiadający dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, w tym dożywotni. Badanie na trzeźwość wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie ma aktualnego badania technicznego, ani ubezpieczenia OC.
44-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroków sądów mężczyzna poniesie surowe konsekwencje, również finansowe.

 

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe