Nowoczesne aparaty USG w płońskim szpitalu

  • 29.12.2020, 19:12 (aktualizacja 08.01.2021, 13:22)
Nowoczesne aparaty USG w płońskim szpitalu Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Trzy nowoczesne aparaty ultrasonograficzne klasy premium już od 29 grudnia w płońskim szpitalu. Wartość zakupu to ponad 700 tysięcy złotych.

Aparatura medyczna to nowoczesny sprzęt klasy premium, który będzie wykorzystywany w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, Pracowni Badań Kardiologicznej oraz na oddziale położniczo - ginekologicznym SPZZOZ w Płońsku.

- ,,Cieszę się, że mogliśmy kupić trzy nowoczesne aparaty do USG. Zarząd Powiatu Płońskiego jednomyślnie przekazał na ten cel pół miliona pochodzące z oszczędności na transporcie publicznym.

Zapotrzebowanie na sprzęt do USG wyszło z oddziału ginekologiczno-położniczego, ale dobrze, że udało się rozwiązać ten temat kompleksowo, kupując aparaty ultrasonograficzne także do zakładu diagnostyki obrazowej oraz do pracowni badań kardiologicznych, uzyskując przy okazji niższą cenę. Sprzęt jest ważny, ale najważniejsi są obsługujący go ludzie, którym bardzo serdecznie dziękuję za codzienną pracę w tych jakże trudnych warunkach pandemii, ale także za lobbowanie na rzecz zakupu niezbędnego wyposażenia "- informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego

- ,,To dobra wiadomość zarówno dla pacjentów, jak i personelu szpitala. Trzy aparaty ultrasonograficzne klasy premium to szansa na lepszą diagnostykę. Dzięki tym nowoczesnym aparatom rozszerzymy wachlarz udzielanych świadczeń a także podniesiemy ich jakość." - dodaje Dyrektor SPZZOZ w Płońsku Marcin Ozdarski.

Całkowita wartość sprzętu to 702 707 złotych, w tym 500 000 złotych ze środków budżetu Powiatu Płońskiego.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
B
B 03.01.2021, 06:15
I co z tych aparatów jak lekarzy nie ma

Pozostałe