CAUS - to ważna inwestycja!

  • 23.12.2020, 17:12 (aktualizacja 24.12.2020, 21:27)
 CAUS  - to ważna inwestycja! Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Powiat Płoński pozyskał 5 000 000 złotych na Centrum Aktywności i Usług Społecznych w Płońsku w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Centrum Aktywności i Usług Społecznych to inwestycja ważna na mapie Powiatu Płońskiego, polegająca na przebudowie i rozbudowie budynku, w którym zlokalizowano jednostki powiatowe, m.in:

- Centrum Pomocy Rodzinie (z zespołem ds. orzekania o niepełnosprawności.)

- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna,

- Poradnictwo obywatelskie,

- Obsługa trzeciego sektora oraz podmiot ekonomii społecznej (działalność gastronomiczna) zapobiegający wykluczeniu społecznemu, szczególnie osób z niepełnosprawnościami.

- ,, Bardzo cieszę się z tego dofinansowania dla Centrum Aktywności i Usług Społecznych w Płońsku. To ważny krok do podjęcia realnych prac nad tą inwestycją, która wymaga większego zaangażowania finansowego. CAUS stanowić będzie miejsce w którym mieszkańcy skorzystać będą mogli z usług świadczonych przez instytucje powiatowe, a ponadto pełnić będzie rolę miejsca integracji środowiska lokalnego. Poprzez utworzenie planowanej spółdzielni socjalnej mieszkańcy, w tym osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym będą mogły i miały możliwość rozwoju osobistego i zawodowego." - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego

Otrzymany jako darowizna od Wojewody Mazowieckiego budynek po siedzibie Straży Pożarnej będzie miejscem pracy urzędów ale również przestrzenią przyjazną dla mieszkańców powiatu, organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program skierowany do jednostek samorządu terytorialnego którego celem jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych i przez to rozwój małych Ojczyzn.

Ogólna kwota przekazana na inwestycje samorządowe w Polsce to ponad 12 miliardów złotych.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

                    

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe