Razem na Święta, nawet gdy jest trudno – działania w SP3

  • 19.12.2020, 11:09 (aktualizacja 22.12.2020, 14:18)
Razem na Święta, nawet gdy jest trudno – działania w SP3 Fot. zbiory SP3 Płońsk
Nie raz uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku udowadniali, że mają szlachetne serca. W tym roku szkolnym również tak było. Kolejny raz społeczność szkolna przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miał nieco odmienny charakter. Z zachowaniem zasad sanitarnych
w kolejnych dniach do budynku szkoły trafiły dary. Ich ilość była imponująca. Dnia 12 grudnia w ramach projektu „Szlachetna Paczka” 30 paczek trafiło do wybranej rodziny. Wspólnymi siłami udało się zrealizować wszystkie potrzeby. W myśl zasady - „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!” w płońskiej „Trójce” odbyła się zbiórka dla podopiecznych fundacji „Odzyskać Radość”. Dzieci i młodzież przebywająca w zakładzie cierpią na poważne schorzenia i deformacje. Szkoła niejednokrotnie brała udział w zbiórkach organizowanych przez Fundację. W tym roku szkolnym również dołożono wszelkich starań, aby wesprzeć potrzebujących.  Zbierano kaszki, deserki i soczki dedykowane dzieciom. Fundację wparto również produktami do pielęgnacji niemowląt. Działania Szkolnego Klubu Wolontariatu nie sprowadzały się jedynie do pomocy materialne. Podczas trwania akcji nauczyciela zachęcali uczniów i rodziców aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe i zastąpić je tradycyjną kartką z życzeniami. Wykonane karty trafiły do podopiecznych fundacji „Odzyskać radość”.

W tym roku bardziej niż zwykle ważne są bezpośrednie relacje osobiste. W szeroko zakrojonych działaniach Szkolnego Klubu Wolontariatu nie pominięto zwierząt. W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza dary trafiły do podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Sowi Dwór” w Jarocinie. Dzięki podejmowanym akcjom dzieci dostrzegają, że każdemu należy się pomoc i dobre słowo. Dobra myśl, ciepłe słowo, świąteczne życzenia dają radość i poczucie wspólnoty.

Ciągle aktualne są słowa Matki Teresy z Kalkuty „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe