Budżet na rok 2021 rok uchwalony!

  • 04.12.2020, 14:43 (aktualizacja 09.12.2020, 15:47)
Budżet na rok 2021 rok uchwalony! Fot. zbiory UM Płońsk
Jak głosowali radni i co między innymi zakłada nowy budżet? Większość radnych poparła projekt budżetu Płońska na przyszły rok.

Choć dochodów w porównaniu do 2020 jest o 8,5 %. mniej, to nadal jego zasadniczą część stanowią inwestycje:

- budowa obwodnicy zachodniej

- rewitalizacja rynku

- remont stacji PKP i wieży ciśnień

- unowocześnienie małego targowiska.

i wiele innych

Kryzysy wynikający z epidemii dotyka również finansów samorządowych.

Jak powiedział na sesji Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik - skupiliśmy się na ciągłości wykonywania zadań własnych miasta w obszarze oświaty, kultury, sportu i rekreacji. Utrzymujemy zieleń miejską i dbamy o czystość ulic. Ograniczyliśmy solidarnie wydatki w miejskich jednostkach. To, co bez wątpienia cieszy, to zachowanie wysokiego poziomu inwestycji w Płońsku. Utrzymaliśmy finansowanie wszystkich inwestycji, na które dostaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej lub środków rządowych. Wydatki na inwestycje to prawie 40 mln zł – wyjaśnia szef ratusza.

W przyszłym roku zakończona zostanie warta w całości  66 mln zł największa inwestycja w historii Płońska. To właśnie za te pieniądze pobudowana została obwodnica centrum miasta i nowe rondo.

Do skończenia w przyszłym roku pozostaje obwodnica zachodnia, budowa trzech parkingów i uruchomienie komunikacji miejskiej.

W 2021 r. rozpocznie się rewitalizacja rynku i kolejnej kamienicy – przy ul. Grunwaldzkiej 1.

Zmodernizowany zostanie budynek dworca PKP. Tam powstanie pierwsze muzeum ziemi płońskiej oraz wieża ciśnień. W niej znajdzie swoje miejsce obserwatorium i planetarium astronomiczne.

 „Mój rynek”, bo tak nazywa się dofinansowany ze środków UE projekt modernizacji małego targowiska, to kolejna ważna inwestycja 2021 roku. Po liftingu targowisko znajdujące się między Targową a Pułtuską będzie miejscem nowoczesnym, na którym handel odbywać będzie się mógł również po zmroku.

Na odcinku od Letniej, Wiosennej, Wesołej do budowanej obwodnicy zachodniej remontu doczeka się ul. Szkolna. Powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Droga dzieci do Szkoły Podstawowej nr 2 będzie o wiele bezpieczniejsza.

Deficyt budżetowy w wysokości 10 mln zł zostanie pokryty z kredytu lub pożyczek.

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe