Gmina Miasto Płońsk wyróżniona

  • 30.09.2020, 20:26 (aktualizacja 02.10.2020, 13:08)
Gmina Miasto Płońsk wyróżniona Fot. zbiory UM Płońsk
Gmina Miasto Płońsk otrzymała we wtorek, 29 września wyróżnienie za zajęcie 3.miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów Związku Powiatów Polskich za rok 2019 w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Tym samym Płońsk po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium. Oprócz tego Płońsk otrzymał tytuł Super Gmina za największą liczbę punktowanych kategorii, a więc za wszechstronność.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs  prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w  podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. 

mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w  dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i  prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów  zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu  ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz  gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i  proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania  promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych  przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

W imieniu burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika statuetkę podczas  Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Ossie statuetki odebrał  rzecznik prasowy Filip Przedpełski.

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe