Nagroda im. Jana Jędrzejewicza już przyznana!

  • 28.09.2020, 19:05 (aktualizacja 02.10.2020, 14:15)
 Nagroda  im. Jana Jędrzejewicza już przyznana! Fot. UM Płońsk
Anna Mateja została laureatem ósmej edycji Nagrody Naukowej im. Jana Jędrzejewicza dla najlepszej polskojęzycznej książki poświęconej historii nauki i techniki.

Spośród 10 zgłoszonych książek popularnonaukowych najwyżej oceniona  została jej "Recepta na adrenalinę". Opowiada ona historię działającego na  przełomie XIX i XX wieku lekarza i badacza Napoleona Cybulskiego i  stworzonej przez niego krakowskiej szkoły fizjologów.

Anna Mateja to polska dziennikarka związana z "Tygodnikiem Powszechnym" i  wydawnictwem "Znak". W 2019 r. ukazała się również jej druga książka,  która także znalazła się w finale Nagrody im. Jędrzejewicza - "Poznawanie  Kępińskiego. Biografia psychiatry".

Laureatka otrzymała z rąk burmistrza Płońska czek na 10 tys. zł.   Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się w MCK Płońsk. Poprzedził je wykład "Droga Mleczna" profesora Grzegorza Pojmańskiego z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe