Płońscy policjanci nie odpuszczają piratom drogowym!

  • 24.09.2020, 20:48 (aktualizacja 27.09.2020, 15:03)
Płońscy policjanci nie odpuszczają piratom drogowym!              Fot. zdjęcie ilustracyjne
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej komendy, czuwający każdego dnia nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez teren powiatu, nie odpuszczają piratom drogowym. W ich ręce wpadło kolejnych troje kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h.

W środę, 23 września policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwoje "piratów drogowych", którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rano, w miejscowości Wola na krajowej 62-ce, patrol zatrzymał do kontroli kierującą samochodem marki Ford, 54-letnią płocczankę. Kobieta jechała w terenie zabudowanym z prędkością 117 km/h.
Tuż przed południem prawo jazdy stracił 46-letni kierowca audi, mieszkaniec gm. Drobin (pow. płocki). W obszarze zabudowanym mężczyzna przekroczył dopuszczalna prędkość o 72 km/h. W czasie przeprowadzanej przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na oboje kierujących policjanci nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.

W czwartek rano, 24 września  policjanci odebrali uprawnienia do kierowania kolejnemu kierowcy. Młody, 21-letni mieszkaniec gm. Płońsk pędził przez miejscowość Nowa Wrona (gm. Joniec) z prędkością 135 km/h. Tym samym dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył aż o 85 km/h. Tego kierowcę funkcjonariusze również ukarali wysokim mandatem, a do jego konta dopisali 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie zarówno dla swojego życia i zdrowia, jak i innych uczestników ruchu!

 

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe