Komunikat płońskiego szpitala w sprawie koronawirusa!

  • 23.09.2020, 19:53 (aktualizacja 01.10.2020, 21:57)
Komunikat płońskiego szpitala w sprawie koronawirusa! Fot. zbiory płońskiego szpitala
Uwaga! W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w opinii publicznej informacjami dotyczącymi sytuacji epidemicznej w płońskim szpitalu przekazujemy poniższe informacje.

W ostatnim czasie u jednego z lekarzy Oddziału Dziecięcego stwierdzono wynik dodatni w kierunku koronawirusa. Pracownik miał bardzo ograniczony, kilkuminutowy kontakt z dwojgiem lekarzy, natomiast nie miał kontaktu z pacjentami. Lekarzy poddano badaniom, wyniki – ujemne. Oddział działał i działa bez przerwy.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż u jednej z pielęgniarek Oddziału Chorób Wewnętrznych również odnotowano wynik dodatni. Pielęgniarka swój ostatni dyżur miała w dniu 13 września 2020 roku, po tym czasie nie dyżurowała w oddziale. Niemniej badaniom w kierunku koronawirusa poddano cały personel Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz pacjentów oddziału. W przypadku personelu uzyskano wyniki ujemne, w przypadku pacjentów u jednego z nich stwierdzono wynik dodatni. Podkreślamy, że pacjent ten został przyjęty do oddziału w dniu 16 września 2020 roku, a więc nie miał żadnego kontaktu z pielęgniarką, obecnie przebywa w jednym z warszawskich szpitali. Mając przede wszystkim na uwadze uniknięcie zakażeń pomiędzy pacjentami i personelem podjęliśmy decyzję o wykonaniu ponownych kontrolnych badań w dniu jutrzejszym, tj. 24 września 2020 roku. Jeśli tylko otrzymamy wyniki, wówczas z dniem 26 września 2020 roku /sobota/ oddział wznowi przyjęcia.

Dziś nad ranem uzyskaliśmy informację o wyniku dodatnim u jednego z lekarzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Personel, który miał z nim kontakt został objęty kwarantanną, a w kolejnych dobach wykonamy badania. Pacjenci zostali poddani dalszej obserwacji. Dziś o godzinie 16.00, po kilku godzinnej przerwie spowodowanej koniecznością przeprowadzenia dekontaminacji, oddział wznowił pracę.

Pragniemy zauważyć, iż w ostatnim czasie znacznie wzrasta liczba konsultacji realizowanych w ramach Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zapewniamy, iż każdy pacjent, który zgłosi się do szpitala – BĘDZIE MIAŁ UDZIELONĄ POMOC!

 

Info. za szpital Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe