Autobus z Sanoka na początek

  • 15.09.2020, 20:06 (aktualizacja 17.09.2020, 09:53)
Autobus z Sanoka na początek Fot. zbiory UM Płońsk
- ,,To historyczny moment” - powiedział Andrzej Pietrasik podczas podpisania umowy z przedstawicielami firmy Automet GROUP Sp. z o o Sp. K, która dostarczy Gminie Miasto Płońsk pierwszy miejski autobus elektryczny.

Burmistrz Płońska podpisał we wtorek, 15 września umowę na zakup autobusu klasy mini marki automet electric. Będzie to pierwszy autobus komunikacji miejskiej, który pojawi się na naszych drogach najpóźniej w sierpniu przyszłego roku.

Pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 80 kW i zabiera na pokład 22 pasażerów. Jak zapewnia producent, baterię ładuje się w ciągu 4 godzin. Jej moc wystarcza na całodniową pracę.

Urząd Miejski jest w trakcie drugiego przetargu na autobus miejski, tym razem - spalinowy, ale spełniający normy europejskie.

Powstaną dwie linie autobusowe, nowe wiaty przystankowe i elektroniczny system informujący o godzinach przyjazdu autobusów. Jest prawdopodobne, że trasa przejazdów zostanie zmodyfikowana i dostosowana do potrzeb pasażerów już po rozpoczęciu funkcjonowania komunikacji. Ceny biletów będą symboliczne, a w przyszłości przejazdy - być może - będą bezpłatne.

Wartość umowy: 1 363 731,75 zł.

Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem zewnętrznym w ramach Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 konkursu nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-052/17, Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza Poddziałanie 4.3.1 Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej.

 

Info. za UM Płońsk

Fot. zbiory UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe