Podsumowanie minionego weekendu na drogach powiatu płońskiego

  • 18.06.2020, 09:09 (aktualizacja 23.06.2020, 11:04)
Podsumowanie minionego weekendu na drogach powiatu płońskiego
W dniach 10-14 czerwca głównym celem policjantów pełniących służbę na drogach było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. W tym roku mimo szczególnych warunków epidemii i dużego natężenia ruchu długi czerwcowy weekend można uznać za bezpieczny.

W czasie minionego weekendu na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku, doszło natomiast do 13 kolizji. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali w tym czasie 224 kierujących, nałożyli 145 mandatów karnych (w większości za nadmierną prędkość) i pouczyli 24 osoby. 5 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości o więcej niż 50 km/h.

Policjanci, kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia.

Zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących. W jednym przypadku było to obywatelskie ujęcie, a miało miejsce wczoraj popołudniu w miejscowości Kamienica. Podróżujący swoim pojazdem obywatele zauważyli stojącego na skrzyżowaniu jeepa. Pojazd, za którego kierownicą siedział mężczyzna, uniemożliwiał przejazd. W czasie rozmowy z kierowcą, który twierdził, że zaparkował prawidłowo, obywatele wyczuli alkohol. Spróbowali zabrać kluczyki od auta jednak bezskutecznie. Pijanemu kierowcy udało się odjechać. Czujni obywatele pojechali za nim i chwilę później z pomocą innych osób udało się ująć nietrzeźwego kierowcę i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Po przyjeździe na miejsce patrolu policji okazało się, ze pijanym kierowcą jest 45-latek z gm. Załuski. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, kilkutysięczna kara grzywny i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

  

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe