Większe kieszonkowe dla wychowanków płońskiego Domu Dziecka

  • 02.06.2020, 16:06
Większe kieszonkowe dla wychowanków płońskiego Domu Dziecka Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Dzień Dziecka w Domu Dziecka. Większe kieszonkowe dla dzieci z płońskiego Domu Dziecka i to nawet o 100%, ze 100 zł na 200 zł miesięcznie w przypadku młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Zarząd Powiatu Płońskiego na posiedzeniu w dniu 1 czerwca podjął decyzję o podwyżce kieszonkowego dla 43 wychowanków powiatowego Domu Dziecka. Dzieci z podstawówki będą otrzymywać 100 zł miesięcznie, a młodzież ze szkół ponadpodstawowych 200 zł.
Dotychczasowe kieszonkowe wynosiło 80 zł dla dzieci od 5 do 9 lat, 90 zł od 9 do 13 lat i 100 zł dla 13-latków i starszych.

Te pieniądze dzieci mogą wydawać na swoje potrzeby i spełnianie własnych marzeń, chociażby o smartfonie, na który muszą sobie same zaoszczędzić, czy o kupnie kosmetyków innych niż, te dostępne w placówce. Wydatki są omawiane z wychowawcami i nie pozostają poza ich kontrolą nie mniej, to dzieci nimi ostatecznie dysponują, uczą się planowania wydatków i oszczędzania.

Z inicjatywą podwyżki kieszonkowego wyszedł Zarząd Powiatu.

 - Uznaliśmy, że taki prezent na Dzień Dziecka będzie najbardziej praktyczny – informuje Starosta Elżbieta Wiśniewska – i nie będzie to prezent jednorazowy. Nie chcieliśmy kupować słodyczy, ani rzeczy, których dzieciom nie brakuje. Uznaliśmy, że wyższe kieszonkowe to dowód zaufania i partnerskiego podejścia z naszej strony.

Starosta przekazała tę informację osobiście wychowankom Domu Dziecka.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe