Prezydent RP Andrzej Duda w Płońsku

  • 21.05.2020, 11:08
Prezydent RP Andrzej Duda w Płońsku
W środę, 20 maja w godzinach popołudniowych z wizytą do Komendy Powiatowej PSP w Płońsku przyjechał prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent przekazał promesy na zakup wozów ratowniczo-gaśniczych.

Spotkanie, tak ważne dla strażaków- ochotników, zorganizowano z okazji przekazania promes na zakup nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych  dla trzech jednostek z powiatu płońskiego tj. OSP Kroczewo, OSP Stare Radzikowo i OSP Dziektarzewo, jak również przekazania pięciu używanych samochodów dla OSP z terenu Mazowsza, w tym dla OSP Joniec i OSP Kownaty.

Podczas środowej wizyty przed siedzibą płońskiej straży prezydentowi RP – Andrzejowi Dudzie  towarzyszyli przedstawiciele   najwyższych władz państwowych m.in. szef  biura bezpieczeństwa narodowego i minister w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Soloch, Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta oraz Maciej Wąsiki, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Władze powiatowe  reprezentował wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.

Podczas swojego przemówienia prezydent RP Andrzej Duda powiedział m.in. - ,,Ci ludzie poświęcając się dla nas, zostawiając często swoje rodziny, ryzykując swoim życiem i zdrowiem, po to, aby nieść pomoc innym. Chcemy, aby byli oni jak najlepiej wyposażeni, by mogli służyć jak najsprawniej, jak najgodniej, w jak najbezpieczniejszych warunkach. Temu służy ten program zakupu wozów ratowniczo-gaśniczych, także dla OSP” .

To był bardzo ważny i jednocześnie niezapomniany dzień dla strażaków-ochotników, zaś data ta zostanie wpisana na karty płońskiej straży.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe