Paweł Obermeyer odwołany z funkcji dyrektora w Płońsku

  • 23.03.2020, 20:59 (aktualizacja 02.04.2020, 21:20)
Paweł Obermeyer odwołany z funkcji dyrektora w Płońsku Na zdjęciu były dyrektor płońskiego szpitala - Paweł Obermeyer
W poniedziałek, 23 marca Zarząd Powiatu Płońskiego jednomyślnie podjął nieoczekiwaną decyzję o odwołaniu z funkcji dyrektora płońskiego szpitala Pawła Obermeyera, który od ponad trzech lat zarządzał płońską placówką. W trybie natychmiastowym powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZ ZOZw Płońsku Marcinowi Ozdarskiemu, lekarzowi chorób wewnętrznych, wieloletniemu pracownikowi szpitala, specjaliście od zarządzania w służbie zdrowia.

Jest to informacja, która zaskoczyła wielu mieszkańców powiatu płońskiego, bo chyba trudno sobie wyobrazić gorszą datę na dymisję, w okresie kiedy panuje ogólnoświatowa pandemia koronawirusa,  rząd ogłasza stan epidemii w Polsce, w której zakażonych jest już prawie 700. osób, a w sąsiednim szpitalu w Ciechanowie został potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem.   W myśl starej zasady, że „ w biegu nie wyprzęga się koni” decyzja o odwołaniu musiała być poparta  poważnymi zarzutami.

- „Raz jeszcze podkreślę, podjęliśmy tę decyzję dla dobra mieszkańców powiatu i pracujących w szpitalu osób. Gdybym miała sformułować główny zarzut to byłby nim - jak dziwnie by to nie zabrzmiało - faktyczny brak zainteresowania szpitalem. Chodzi mi o sferę faktycznych działań, a nie słów i deklaracji” . Tak m.in. komentuje decyzję o odwołaniu starosta płoński Elżbieta Wiśniewska.

 

RED.

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe