Nowe ustalenia w sprawie koronawirusa dla Płońska!

  • 11.03.2020, 18:07 (aktualizacja 19.03.2020, 14:29)
Nowe ustalenia w sprawie koronawirusa dla Płońska!
Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku z dnia 11 marca 2020 roku w związku z podjęciem działań, których celem jest przeciwdziałanie epidemii koronawirusa w Płońsku

Drodzy Mieszkańcy Płońska, nadchodzące dni będą dla nas wszystkich egzaminem z dojrzałości i odpowiedzialności. To właśnie od postawy każdego z nas zależeć będzie, jaką skalę osiągnie epidemia koronawirusa. Z tego powodu jako Burmistrz Miasta Płońska podjąłem działania prewencyjne, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko zachorowań spowodowanych wirusem – zgodnie z decyzjami oraz zaleceniami rządu, wojewody i specjalistów w zakresie bezpieczeństwa.

W tym szczególnym czasie apeluję do Państwa o ostrożność, tak by zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusów, zaczynając od zaleceń dotyczących higieny, po unikanie dużych skupisk ludzkich oraz troskę o osoby starsze, szczególnie narażone na koronawirus.

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 11 marca br. przedszkola
i szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Płońsk, ale także placówki niepubliczne zostają zamknięte do 27 marca. Jutro, tj. w czwartek 12 marca i w piątek, 13 marca, placówki te zorganizują zajęcia opiekuńcze.

Również od 12 do 27 marca zamknięte będą: Miejskie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, a także klub Senior + przy ul. Płockiej 19 w Płońsku.

Decyzją Burmistrza Miasta Płońska przesunięte zostają na czas późniejszy wybory do wszystkich Zarządów Osiedli w mieście.

Apeluję w tym miejscu o zrezygnowanie z wszelkiego rodzaju zebrań
i spotkań w większym gronie.

Jednocześnie informuję, że na dotychczasowych zasadach pracować będą Urząd Miejski, Urząd Stanu Cywilnego, Straż Miejska, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Obsługi Placówek Oświatowych oraz spółki miejskie: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Dróg i Mostów oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Klientów Urzędu Miejskiego w Płońsku i innych jednostek organizacyjnych Miasta Płońsk proszę o korzystanie z usług elektronicznych, np. platformy ePUAP, poczty mailowej lub o kontakt telefoniczny (23) 662 26 91 albo (23) 663 13 00. Dokładne dane znajdują się na naszej stronie www.plonsk.pl.


Szanowni Państwo,

proszę o spokojne, ale jednocześnie odpowiedzialne podejście do wyzwania,
z którym przyszło się nam zmierzyć. Na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych będziemy informować Państwa o aktualnej sytuacji
w Płońsku.

 

                                                                                  Andrzej Pietrasik

                                                                                  Burmistrz Miasta Płońska

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe