Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku pomaga Polakom na Wschodzie

  • 06.03.2020, 21:34 (aktualizacja 13.03.2020, 09:31)
Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku pomaga Polakom na Wschodzie Fot. zbiory SP3 Płońsk
O tym, że nie trudno być dobrym – wystarczy tylko chcieć wiedzą doskonale uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Inicjatywy podejmowane przez Klub Wolontariatu po raz kolejny zostały docenione.

Działania dotyczyły akcji „Paczka na Kresy” organizowanej  przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom” wspieraną przez Polską Fundację Narodową, Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.

Dnia 28 lutego 2020 r. nauczyciele oddelegowani przez dyrektor Teodozję Gorlewską  uczestniczyli w podsumowaniu działań na rzecz potrzebujących. Uroczysta konferencja odbyła się w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. 
14 i 15 grudnia ponad dwa tysiące paczek trafiło  do domów Polaków na Litwie
i Białorusi. Społeczność szkolna również przyczyniła się do sukcesu tej zbiórki.

Udział w konferencji był świetną okazją do rozmów i wymiany  doświadczeń  na gruncie edukacyjnym i wychowawczym. Podczas spotkania z Mazowieckim Kuratorem Oświaty - Aurelią Michałowską - padło wiele ciepłych słów skierowanych pod adresem płońskiej „Trójki”. Wicekurator - Dorota Skrzypek  była pełna uznania dla działań podejmowanych przez Dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Niezwykle ważnym  akcentem spotkania okazała się rozmowa z Konsulem Generalnym RP na Białorusi - Jarosławem Książek. Z okazji zbliżającej się rocznicy 75-lecia istnienia SP3 Konsul dokonał pamiątkowego wpisu w publikacji Artura Ochały „Tarcza II Rzeczypospolitej. Korpus ochrony pogranicza 1924- 1939”.

Bożonarodzeniowa akcja pokazała,  że skala potrzebnej pomocy jest nieporównywalnie większa. Dlatego przy okazji Świąt Wielkanocnych wolontariusze ponownie powrócą na Białoruś i Litwę z nowym transportem darów.  Społeczność szkolna już przygotowuje się do kolejnej zbiórki.

 

Info. za SP3 Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe