Składowiska odpadów znalezione w Płońsku i na terenie gm. Płońsk!

  • 07.02.2020, 10:58 (aktualizacja 13.02.2020, 09:36)
Składowiska odpadów znalezione w Płońsku i na terenie gm. Płońsk! Fot. zdjęcie ilustracyjne
Płońska policja wraz z policjantami KWP zs. w Radomiu w trzech miejscach na terenie pow. płońskiego zabezpieczyła kilkaset beczek i pojemników z nieznaną substancją. W czynnościach uczestniczyli inspektorzy WIOŚ. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury. Za nieodpowiednie postępowanie z odpadami grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 6 lutego  policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wraz z płońskimi funkcjonariuszami i pracownikami WIOŚ w dwóch miejscach na terenie Płońska oraz na terenie po żwirowni (gm. Płońsk) ujawnili plastikowe pojemniki oraz metalowe beczki z nieznaną substancją. W Płońsku pojemniki składowane były w halach magazynowych, a znalezionych zostało w sumie około 155 tzw. mauzerów o pojemności 1000 l i około 180 beczek o pojemności 200 l. Ilość pojemników znajdujących się na terenie po żwirowni na chwilę obecną nie jest znana, gdyż są zakopane.

Policjanci z płońskiej komendy zabezpieczyli wszystkie trzy składowiska i przyległy do nich teren. Czynności na miejscu wykonywane były z udziałem straży pożarnej i WIOŚ. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury. Dalsze czynności podejmowane w tej sprawie zależne będą od wyniku badań próbek, które w niedługim czasie zostaną pobrane.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami art. 183 k.k, za nielegalne składowanie odpadów grozi kara od 3 miesięcy do lat 5.


Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe