Miasto Płońsk na trzecim miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich.

  • 28.01.2020, 14:30 (aktualizacja 10.02.2020, 08:39)
Miasto Płońsk na trzecim miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów… Fot. zbiory UM Płońsk Płońsk z lotu ptaka.
Płońsk nie schodzi z podium. Od 9 lat nasze miasto znajduje się w pierwszej trójce najlepszych miast w Polsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. Jurorami w rankingu są eksperci ze Związku Powiatów Polskich. Podczas oceny biorą pod uwagę działania proinwestycyjne i prorozwojowe miast, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocję rozwiązań proekologicznych, a także współpracę krajową i międzynarodową.

Za działania w 2019 roku Płońsk otrzymał 38990 punktów – najwięcej od 2015 roku. Punktowaliśmy m.in. za pozyskane środki zewnętrzne, opracowanie strategii, szkolenie kadry, pracownie informatyczne i ścieżki rowerowe. 

Płońsk rozwija się w sposób zrównoważony. Świadczy o tym fakt, że punktowaliśmy w aż 51 na 60 kategorii. Takim wynikiem może pochwalić się tylko zwycięzca tegorocznej edycji rankingu – Bolesławiec.

Wyniki w rankingu naliczane są przez cały rok w trybie online i są na bieżąco aktualizowane przez ekspertów Związku Powiatów Polskich.

 

Info. za UM Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe