,,Pszczele wytwory, a nasze zdrowie" - wykład dla UTW

  • 20.01.2020, 11:42 (aktualizacja 20.01.2020, 11:46)
,,Pszczele wytwory, a nasze zdrowie" - wykład dla UTW Fot. zbiory MCK Płońsk
W sobotę, 18 stycznia w sali wielofunkcyjnej odbył się kolejny wykład dla słuchaczy Płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład pn. ,,Pszczele wytwory a nasze zdrowie’’ poprowadził ks. Eugeniusz Marciniak, mistrz pszczelarski, autorytet w dziedzinie apiterapii, czyli leczenia produktami pszczelimi, miodami, pyłkiem, pierzgą i propolisem, ogólnopolski duszpasterz pszczelarzy, autor kilkudziesięciu książek na temat problemów związanych ze zdrowiem. Wykładowca z zaciekawieniem opowiadał o pszczelarstwie.

- ,,Każdy produkt pszczeli, od miodu poczynając, na pierzdze kończąc, ma zdrowotne właściwości. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile pszczoły mogą nam pomóc . Cenniejszy jest niewątpliwie np. pyłek pszczeli, który zabija wiele niekorzystnych dla zdrowia komponentów. Przetwarzany na zimę przez pszczoły zwany wówczas pierzgą, może pomóc w naprawdę wielu dolegliwościach,, - mówił podczas prelekcji ksiądz Marciniak.

 

Info.  MCK Płońsk

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe