Miejsko-Gminna Wigilia w Raciążu

  • 16.12.2019, 15:58 (aktualizacja 20.12.2019, 15:00)
Miejsko-Gminna Wigilia w Raciążu Fot. zbiory UM Raciąż
W niedzielę, 15 grudnia 2019 odbyła się w Raciążu VII Miejsko-Gminna Wigilia. To cykliczne wydarzenie plenerowe zorganizowane zostało przez Gminę Miasto Raciąż, Gminę Raciąż i Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu.

Partnerami  wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Płońsku, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Raciążu, Zespół Szkół w Raciążu, Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Miejska Komisja rozwiązywania problemów Alkoholowych w Raciążu, PGKiM w Raciążu, OSP Raciąż, Stowarzyszenie Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach realizowanego projektu pod nazwą „Grudniowy, świąteczny Raciąż”.

Tradycyjne życzenia przy dzieleniu się chlebem złożyli mieszkańcom Raciąża: Burmistrz Miasta Raciąża Mariusz Jerzy Godlewski, wójt Gminy Raciąż Zbigniew Sadowski, Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska, przewodniczący Rady Gminy Paweł Chrzanowski, dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski  i proboszcz parafii  ks. Wiesław Kosiński.

Na scenie zaprezentowali się:  uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych przy MCKSiR w Raciążu, soliści z Zespołu Szkół w Raciążu, Szkoły Podstawowej w Raciążu, Szkoły Podstawowej w Koziebrodach ( Karolina Kłosiewska, Tymon Obrębski, Karol Betlewicz, Amelia Marciniak, Basia Piwońska, Amelia Krajenta, Zuzia Stępińska), Chór Parafialny w Raciążu, Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepkowa (Laureatki Konkursu Agro 2019 – I miejsce w powiecie, X w województwie). Koncert zespołu „Sienna Gospel Choir”  stanowił główny punkt programu artystycznego tegorocznej Wigilii i został bardzo dobrze odebrany przez uczestników wydarzenia.

Spotkanie zakończyło tradycyjne przekazanie przez zuchów i harcerzy z Drużyny Nieustraszeni, działającej przy Szkole Podstawowej w Raciążu, Światełka Betlejemskiego.

 

Info. za MCKSiR Raciąż

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe