Wykluczenie radnej Małgorzaty Kurzątkowskiej z Klubu Radnych PiS

  • 29.11.2019, 15:36 (aktualizacja 29.11.2019, 15:55)
Wykluczenie radnej Małgorzaty Kurzątkowskiej z Klubu Radnych PiS
Przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Ewa Sokólska, w czwartek, 28 listopada na XXII Sesji Rady Miasta w Płońsku poinformowała o wykluczeniu z klubu, radnej Małgorzaty Kurzątkowskiej. Wniosek o jej wykluczeniu został przegłosowany jednogłośnie na posiedzeniu Klubu Radnych PiS dnia 27 listopada 2019 roku.

Na Sesji Rady Miejskiej, 28 listopada przewodniczący Rady Miasta, Henryk Zienkiewicz poprosił o odczytanie rezygnacji radnej Małgorzaty Kurzątkowskiej z członkostwa w Klubie PiS, podając datę złożenia rezygnacji - 3O października 2019 roku, czyli prawie miesiąc wcześniej. Jak stwierdziła Ewa Sokólska, przewodniczący Rady Miasta nie poinformował jej jako przewodniczącej klubu o wpłynięciu, na jego ręce, takiego pisma. Radni Klubu PiS, nie mając żadnych informacji o rezygnacji radnej, podjęli decyzję o jej wykluczeniu dzień przed Sesją, a na Sesji złożyli stosowny dokument przewodniczącemu Henrykowi Zienkiewiczowi. W ocenie radnych PiS, o czym informuje przewodnicząca klubu, jest to bardzo „dziwne” zachowanie przewodniczącego Rady i radnej Kurzątkowskiej, kiedy z nieuzasadnionych przyczyn ukrywają informację przez cztery tygodnie. Gdyby każde pismo ujawniane było w Radzie Miasta po miesiącu, trudno wyobrazić sobie, jak funkcjonowałby samorząd, w rozmowie z naszą redakcją dodała Ewa Sokólska.

Powodem skreślenia radnej Kurzątkowskiej z listy członków klubu było wielokrotne łamanie ustaleń Klubu PiS i nieprzestrzeganie dyscypliny klubowej, dotyczącej głosowań nad projektami uchwał, społecznie ważnych dla obywateli naszego miasta. Jako członek klubu, radna Małgorzata Kurzątkowska nie uczestniczyła od kilku miesięcy w posiedzeniach klubu i odmawiała współpracy w wielu obszarach funkcjonowania lokalnych struktur PiS.

Jak podkreśla przewodnicząca klubu Ewa Sokólska decyzje o wykluczeniu radnych z klubu i skreśleniu z listy członków PiS nie są łatwe, nie następują z dnia na dzień, nie są efektem pojedynczych sytuacji, zachowań i nie są podejmowane jednoosobowo. Wpływa na nie wiele czynników, są konsultowane także z Zarządem Powiatowym, a w przypadku wykluczenia z partii także z Zarządem Okręgowym.

Ponadto nasza rozmówczyni dodaje, że każdy, kto uzyskał mandat z ramienia PiS, reprezentuje grupę wyborców, którzy zaufali swojemu kandydatowi i jako obywatele, popierający działania rządu PiS mają prawo oczekiwać, że osoba, której udzielili poparcia będzie współuczestniczyła na szczeblu samorządu lokalnego w budowaniu lepszej przyszłości i rozwoju naszych małych ojczyzn, realizując linię programową Prawa i Sprawiedliwości. Przewodnicząca klubu pragnie także podkreślić, że pełnienie funkcji samorządowej z ramienia PiS nie uprawnia nikogo do załatwiania partykularnych i osobistych interesów. Jak wynika ze słów radnej Małgorzaty Kurzątkowskiej będzie teraz radną „ Niezależną”.

Radni Klubu PiS dziękują koleżance klubowej za dotychczasową współpracę i życzą powodzenia w dalszej pracy samorządowej.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe