Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu !

  • 29.11.2019, 11:58 (aktualizacja 01.12.2019, 14:51)
Kolejny nietrzeźwy wyeliminowany z ruchu ! Fot. zdjęcie ilustracyjne
W czwartek, 28 listopada po południu patrol ruchu drogowego w Płońsku na ul. Pułtuskiej zatrzymał do kontroli osobowego opla jadącego od strony miejscowości Strachowo. Mundurowi widząc styl jazdy kierowcy tego auta, podejrzewali, że może on być nietrzeźwy.

Ich przypuszczenia potwierdziły się w czasie sprawdzenia stanu trzeźwości 44-letniego mężczyzny, obywatela Ukrainy. Badanie wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Auto, którym kierował zostało odholowane na strzeżony parking, zaś pijany kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Wkrótce 44-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że nie ma dozwolonej czy bezpiecznej dawki alkoholu, po której można kierować pojazdem. Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zaburzona zostaje m. in. koordynacja ruchowa, zdolność oceny sytuacji i własnych możliwości, pole i ostrość widzenia, a także wyczucie odległości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

 

Info. za KPP Płońsk

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe