Warta honorowa w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu w Żukowie

  • 07.11.2019, 18:55
Warta honorowa w Dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu w Żukowie
Dzięki zaangażowaniu sołtysa wsi Skarszyn (gm. Naruszewo), jednocześnie parafianina parafii Żukowo, Bogdana Kwiatkowskiego, przy grobie trzech nieznanych żołnierzy, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej z rąk Hitlerowców w Nacpolsku i zostali pochowani przez mieszkańców Nacpolska na parafialnym cmentarzu w Żukowie, wartę honorową w dniu 1 listopada zaciągnęli żołnierze Jednostki Strzeleckiej 1006 z Płońska.

Wartę honorową rozprowadzał sam dowódca tej Jednostki  Sebastian Milewski. Żołnierzom Jednostki, a w szczególności  Sebastianowi Milewskiemu serdecznie dziękujemy.

Grób, w którym są pochowani żołnierze został posprzątany i odnowiony przez członków Klubu Seniora ze Skarszyna, którzy tym samym dali dobry przykład młodzieży. Szczególne podziękowania należą się Sylwestrowi Słupeckiemu z Kryska, którego firma położyła za darmo kostkę brukową wokół grobu. My którzy żyjemy musimy pamiętać o tych, którzy walczyli i oddawali życie żebyśmy my mogli żyć.

 

Fragment wiersza autorstwa  Bogdana Kwiatkowskiego:

I trzech żołnierzy tu leży
Lecz my ich nazwisk nie znamy
Oni za Ojczyznę zginęli
I nieraz ich wspominamy

Bo z ich rodziny już nikt się nie dowie
Gdzie są pochowani ich bracia lub synowie
Więc pozostało w naszym obowiązku
Żeby ich grób był w należytym porządku.

 

Zdjęcie oraz tekst został przekazany przez sołtysa wsi Skarszyn  Bogdana Kwiatkowskiego ( za gmina Naruszewo)

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe